Na Ostravsku zažili nezvykle teplou noc, až k 16 stupňům - Moravskoslezský - Český Metropol

Moravskoslezský

Na Ostravsku zažili nezvykle teplou noc, až k 16 stupňům

zdroj: archiv Metropolu

Ostrava | Lidé na Ostravsku zažili na listopad nezvykle teplou noc. Rtuť teploměru vystoupala v noci na dnešek i k 16 stupňům Celsia a na mnoha místech Ostravska teploty neklesly pod 15 stupňů. Na několika...

 

místech padly rekordy. Například v Ostravě - Porubě byl překonán i dosavadní listopadový rekord pro nejvyšší teplotu v šestačtyřicetileté měřicí řadě. ČTK to řekl pracovník Českého hydrometeorologického ústavu Roman Volný.
    V Ostravě Mošnově a v Ropici u Třince meteorologové v noci naměřili 15,9 stupně Celsia, přitom dosud nejvyšší minimální teplota pro 6. listopad byla v Mošnově z roku 1992, a to 9,1 stupně Celsia. Dosavadní rekord pro dnešní den z Ropice činil 9,9 stupně z roku 2008.
    V Ostravě - Porubě teploměr v noci na dnešek vystoupal na 14,5 stupně. "Překonán tak byl rekord z pohledu celého listopadu, nejvyšší minimální teplota byla zaznamenána 16. listopadu 2002, a to bylo 14,4 v Ostravě - Porubě," řekl Volný. Nejvyšší minimální teplota pro 6. listopad byla v Porubě dosud z roku 2010, kdy bylo 8,6 stupně Celsia.
    Na smogovou situaci samotné teplo nemá významný vliv, pouze se méně topí. Vzhledem k tomu, že na Ostravsku v posledních dnech hodně fouká, jsou rozptylové podmínky podle Volného ideální a smog region netíží.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Moravskoslezský