Ostrava otevře nový areál pro in-line bruslaře, v ČR nemá obdoby - Moravskoslezský - Český Metropol

Moravskoslezský

Ostrava otevře nový areál pro in-line bruslaře, v ČR nemá obdoby

zdroj: archiv Metropolu

Ostrava | Město Ostrava dokončuje nový sportovní areál určený především pro in-line bruslaře za 42 milionů korun. Podle vedení města nemá obdoby v Česku ani ve střední Evropě. Areál U Cementárny vznikl na...

 

zanedbané zarostlé ploše, jež dříve patřila vítkovické nemocnici. Slavnostně se otevře v sobotu 6. září. Novinářům to dnes řekl náměstek ostravského primátora Martin Štěpánek (ODS).
    V areálu budou dvě sportovní dráhy o délce 200 a 400 metrů a jedna rekreační dráha dlouhá 1200 metrů. Štěpánek očekává, že se tam v brzké budoucnosti budou jezdit závody světových pohárů a mistrovství republiky. Areál by se v roce 2016 nebo 2017 mohl stát i dějištěm mistrovství Evropy.
    Budou tan i dětská hřiště nebo půjčovna bruslí. "Myslíme si, že je to areál vhodný právě třeba pro rodiny s dětmi, které se tam můžou na uzavřených okruzích bez nebezpečí srážky s cyklisty naučit tomu in-lineovému bruslení. A na tom větším okruhu si zase můžou zajezdit ti, kteří jsou už třeba zdatnější," řekl Štěpánek.
    Areál bude celoročně volně přístupný. Zázemí ale bude mít své otvírací hodiny. "V zimě to můžou využít lidé třeba na jogging, pokud by bylo dostatek sněhu, dá se to upravit na běžecké stopy," řekl Štěpánek.
    Většinu nákladů na vybudování areálu se zaplatí z evropské dotace. Ostrava přispěla 15 miliony korun.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Kraje  » Moravskoslezský