Protikorupční policie zasahovala v Ludvíkově u senátora Palase - Moravskoslezský - Český Metropol

Moravskoslezský

Protikorupční policie zasahovala v Ludvíkově u senátora Palase

zdroj: mediafax.cz

Ostrava | Kriminalisté z protikorupční policie dnes zasahovali v Ludvíkově na Bruntálsku. Zajímali se o nemovitost senátora Jaroslava Palase. Policejní akci ČTK potvrdil mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej i Palas, který...

 

chování policie označil za šikanu. Podle něj policisté s povolením k domovní prohlídce, která trvala zhruba čtyři hodiny, přišli okolo poledne.
    Palas uvedl, že policejní vyšetřování trvá již dva roky. "Dnes policie přišla s povolením k domovní prohlídce ze strany soudu a státního zastupitelství v Bruntále. Prošli dům a nic konkrétního podle mého názoru nenašli, poté odešli," uvedl Palas. Tvrdí, že přesný důvod policejního zásahu nezná, ani mu není jasné, co přesně kriminalisté hledali. "Dva roky s policií spolupracuji, co požadovali, jsme předali, včetně znaleckých posudků a daňových přiznání. Na dům jsme si s manželkou řádně vydělali za ty desítky let poctivé práce," uvedl Palas, který trvá na tom, že se nedopustil žádného protiprávního jednání. "Dva roky se tady něco nekonkrétně šetří, považuji to za šikanu. Celý proces vnímám jako zvůli orgánů. Proti nám není vedeno žádné trestní řízení," uvedl Palas.
    Média dříve uvedla, že někdejší poslanec, ministr zemědělství i hejtman Moravskoslezského kraje Palas financoval stavbu za miliony korun z nejasných zdrojů. Palas to už i dříve odmítal a tvrdil, že si na stavbu vydělal s manželkou, která je zubařka. "Policisté prováděli úkony trestního řízení v obci Ludvíkov," uvedl dnes Ibehej. Dodal, že další informace si vyhradilo poskytovat Okresní státní zastupitelství Bruntál. Reakci tamního žalobce Libora Malého se ČTK zatím nepodařilo získat.
    S Palasovou kauzou přišla média před několika lety s tím, že stavbu odhadli odborníci nejméně na 20 milionů korun. Palas si na ni údajně nemohl vydělat a původ peněz neupřesnil. Později uvedl že staví z úspor s manželkou, která se živí jako zubařka a "vydělává nadstandardně".
    Palas byl zvolen do Senátu v roce 2000 za ČSSD, ze které později vystoupil. Mandát mu končí v říjnu 2016. Dříve byl postupně poslancem, ministrem zemědělství a moravskoslezským hejtmanem. Působil i v dozorčí radě Českých drah, odkud ho řídící výbor odvolal kvůli případném střetu zájmů.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Moravskoslezský