Ministerstvo má pro MS silničních motocyklů v Brně připraveno 20 miionů, požaduje však záruky - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Ministerstvo má pro MS silničních motocyklů v Brně připraveno 20 miionů, požaduje však záruky

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy má na podporu závodu mistrovství světa silničních motocyklů v Brně připraveno 20 milionů korun, ale zatím je vyplatit nechce. Ministr Marcel Chládek požaduje...

 

záruky ze strany Autoklubu České republiky, jehož prostřednictvím by se měla dotace dostat k pořadatelům Grand Prix.
    Národní rada pro sport Chládkovi zatím nedoporučila tuto částku poskytnout. "Máme tady informace, že tam je nějaká nesrovnalost v hospodaření, že je tam netransparentní použití těchto prostředků," uvedl ministr na dnešním setkání s novináři s tím, že se ve zprávě píše i o podezření na porušení zákona.
    Šéf resortu chce, aby se k tomuto materiálu vyjádřil prezident Autoklubu ČR Roman Ječmínek. Peníze vyčleněné na Grand Prix v rezervě rozpočtu ministerstva školství je ochoten poslat, pokud Ječmínek nařčení vyvrátí a navíc poskytne písemnou garanci, že tyto finanční prostředky přepošle na tuto akci.
    Pro pořadatele je brněnská Velká cena ztrátovým podnikem, loni na ní prodělali 41,7 milionu korun. Zhruba polovinu nákladů tvoří tzv. zalistovací poplatek za zařazení do kalendáře mistrovství světa, který v roce 2013 činil přibližně 70 milionů korun.
    Ani s případnou dvacetimilionovou dotací tak organizátoři spokojeni nebyli, což Chládka překvapilo. "Mně bylo řečeno od zástupců Grand Prix Brno, že dvacet milionů je nevytrhne a že chtějí pětasedmdesát. To nejsme schopni dát," podivoval se ministr.
    Ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová se už loni vyjádřila, že bude chtít po státu uhradit celý zalistovací poplatek, jehož výše znovu vzrostla mimo jiné po podzimním oslabení koruny. Podle Chládka stojí za zvážení, zda by akci pro více než 200.000 návštěvníků nemohly podporovat i jiné resorty.
    "Je otázka, nakolik je Velká cena sport a nakolik je to už spíš podpora třeba cestovního ruchu a podobně. Jestli by tato částka neměla být z ministerstva pro místní rozvoj, to znamená z podpory cestovního ruchu," poznamenal.
    Letošní Grand Prix se na brněnském Masarykově okruhu uskuteční od 15. do 17. srpna.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Finance  

 » Kraje  » Jihomoravský