V Brně hořelo ve vysokoškolských kolejích, 300 evakuovaných - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

V Brně hořelo ve vysokoškolských kolejích, 300 evakuovaných

zdroj: archiv Metropolu

Brno | Dnešní požár vysokoškolských kolejíc v Brně způsobila technická závada ledničky. Hasiči z kolejí Masarykovy univerzity ve Vinařské ulici evakuovali 300 studentů, šest z nich vyvedli ze zakouřeného...

 

objektu. Dva studenty, kteří se nadýchali zplodin hoření, sanitka převezla do nemocnice, řekl ČTK mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.
    Požár vznikl v kuchyňce jednoho z pokojů v přízemí bloku A1, krátce před 05:30. "Objekt záhy zaplnil dým," uvedl mluvčí.
    Většina studentů opustila objekt pod dohledem hasičů, šest z nich ale museli vyvést ze silně zakouřené budovy s pomocí dýchací techniky. Zásah trval hodinu a škoda se zatím odhaduje na 800.000 korun. Dva studenti, kteří se nadýchali kouře, byli do nemocnice odvezeni na pozorování; jejich stav je dobrý.
    Mluvčí univerzity Tereza Fojtová ČTK řekla, že pracovníci kolejí nabídli studentům po požáru útočiště v menze. Dostali tam čaj a polévku. V 09:00 se většina z nich mohla vrátit do svých pokojů. Kvůli požáru je 16 pokojů neobyvatelných. Správa kolejí přidělila studentům z nich nové ubytování. 

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Jihomoravský