Kraj Vysočina má šanci proinvestovat do silnic II. třídy 600 milionů korun - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Kraj Vysočina má šanci proinvestovat do silnic II. třídy 600 milionů korun

zdroj: Kraj Vysočina

Jihlava | Až 600 miliónů korun by mohl Kraj Vysočina proinvestovat v roce 2017 na modernizace silnic II. třídy, u kterých počítá s následným spolufinancováním ze zdrojů Evropské unie. Právě úspěšnost při čerpání...

 

dotačních prostředků umožňuje rychleji zlepšovat technický stav prioritní regionální silniční sítě a mostů.
V roce 2017 budou plánovaně pokračovat dvě stavby zahájené v letošním roce. Motoristé se v příštím roce projedou jak po novém železničním mostě v Okrouhlici, tak i po napřímeném úseku komunikace II/379 o délce 2,4 km mezi obcemi Velká Bíteš a Křoví ve směru na Tišnov, kde však dokončovací práce budou probíhat ještě v roce 2018.
V případě frekventované spojky II/405 mezi Jihlavou a Třebíčí bude v příštím roce stavebně řešen rizikový úsek na výjezdu z Brtnice směr Třebíč v délce 0,83 km. V rámci rekonstrukce silnice dojde k výměně celé konstrukce vozovky, úpravě jejího směrového a výškového řešení včetně rekonstrukce opěrných zdí a vybudování nové zárubní gabionové zdi.
Neméně významnou akcí je výstavba okružní křižovatky na silnici II/347 v Humpolci spolu s úpravou navazující ulice Čejovská. Projekt je součástí postupně rekonstruovaného tahu, který zásadním způsobem zlepšuje dopravní spojení Světlé nad Sázavou, Humpolce a dálnice D1.
Kraj Vysočina se v příštím roce chystá investovat také v krajském městě, finišují totiž práce na projektové přípravě rekonstrukce mostu ev. č. 602-043. „O modernizaci tzv. Brněnského mostu v centru města Jihlavy v těsné blízkosti obchodního centra CITY PARK v současné době probíhají důležitá logistická jednání ve věci termínu realizace. V úvahu přichází posunutí realizace do roku 2018 s ohledem na probíhající rekonstrukci dálnice D1. To by Kraji Vysočina umožnilo rekonstruovat úsek silnice II/602 Jihlava – Dvorce (po okružní křižovatku se silnicí II/406), který je také na hranici své životnosti a jehož modernizace je dlouhodobě avizována,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy Jan Hyliš.

Zdroj: Kraj Vysočina

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Finance  

 » Kraje  » Vysočina