Hravá výstava zahájila Týden vědy a techniky v Muzeu Vysočiny Jihlava - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Hravá výstava zahájila Týden vědy a techniky v Muzeu Vysočiny Jihlava

zdroj: Kraj Vysočina

Jihlava | Vernisáží byla v podkrovním velkém výstavním sále Muzea Vysočiny Jihlava zahájena výstava s názvem Kdo si hraje, ovládá, která zde potrvá až do 5. února 2017. „Výstava pomyslně otevírá větší akci, kterou...

 

je Týden vědy a techniky Akademie věd České republiky, ke které se letos poprvé připojuje i jihlavské muzeum. V průběhu tohoto týdne proběhne řada rozmanitých akcí zaměřených na vědu. A technika je právě ve výstavě,“ uvedla Klára Bezděčková, vedoucí přírodovědného oddělení Muzea Vysočiny Jihlava.
Na výstavě jsou k vidění v současnosti nejdokonalejší modely na dálkové ovládání, a to auta, lodě, letadla nebo drony. Kurátoři výstavy označením upozorňují na TOP exponáty, mezi které patří nejlehčí bezpádlový vrtulník o hmotnosti pouhých 29 gramů, extrémně výkonné auto, nejlépe vyzbrojený americký stíhací letoun, dále nejrychlejší RTR auto na světě, které dokáže zrychlit z 0 na 160 km/hod. za necelých 5 sekund. Toto auto bylo testováno na závodním okruhu v Brně a dokonce bezkonkurenčně obstálo se skutečným automobilem značky Porsche.
Některé modely jsou naaranžovány do prostředí nefalšované americké pouště, dálnice, přístavu či letiště.  Modely doplňují i panely s texty, na kterých jsou představeni průkopníci RC jako jsou Archibald Montgomery Low, Nikola Tesla, Chester Lanzo a další. Část je věnována též v současnosti velmi populárním dronům a bádání z ptačí perspektivy, kdy je díky LED osvětlení možné provozovat i noční létání. Nechybí ani důmyslný profesionální dron s antikolizním systémem.
Výstava je vypůjčená ze Slováckého muzea v Uherském Hradišti, kde byla k vidění na přelomu letošního jara a léta. Zde se setkala s velikým ohlasem široké veřejnosti. Uvidíme, zda si i v Jihlavě najde své příznivce. A protože výstava bude přístupná i po dobu svátečních dnů a vánočního volna, využijte možnosti přijít si trošičku pohrát a vyzkoušet si simulátor letu či zasoutěžit si na autodráze nebo se jen tak podívat na videa, na kterých jsou zachyceny vystavované modely v provozu. Navíc si na výstavu můžete přinést i vlastní autíčko a pohrát si, protože k dispozici je zajímavá hra. A pokud si autíčko nepřinesete, nevadí. V muzeu Vám jej rádi půjčí.

Zdroj: Kraj Vysočina

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kraje  » Vysočina