Žáci technických středních škol postavili sedm originálních sporťáků - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Žáci technických středních škol postavili sedm originálních sporťáků

zdroj: Kraj Vysočina

Jihlava | Půl roku trvalo žákům sedmi středních krajských škol na Vysočině postavení originálních sportovních automobilů. Projekt Postav si své auto finišuje právě v těchto dnech. Výsledky práce dvanáctičlenných...

 

týmů budou k vidění od 18. do 24. dubna v největším jihlavském obchodním centru. Informovala o tom Jitka Svatošová z tiskového oddělení kraje.
Tuto aktivitu navrhla před několika lety společnost Bosch Diesel Jihlava a Kraj Vysočina pro ni jako pro ideální nástroj k popularizaci technického vzdělávání nadchl více škol, než původně zamýšlel. „Synonymem projektu Postav si svoje auto je slovo Kaipan. Kraj Vysočina jako vůbec první umožnil žákům krajských technických center v Jihlavě, Třebíči, Pelhřimově, Žďáře nad Sázavou, Chotěboři, v Moravských Budějovicích a v Bystřici nad Pernštejnem mimoškolní aktivitu, která tu ještě nebyla, která zúročí teorii v příjemnou praxi s obrovskou přidanou hodnotou,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.
Zájem o práci na stavbě vlastního auta a o pozici v konstrukčních týmech předčil všechna očekávání. „Je to pro nás důležitý signál, že chuť studovat technické obory se zajímavou přidanou hodnotou mezi mládeží stále roste. V současné době do lavic technických středních škol na Vysočině denně zasedá více než 4600 studentů. Tento týden se konají jednotné přijímací zkoušky. Technické obory patří mezi vyhledávané a díky masivní podpoře Kraje Vysočina také mezi velice atraktivní a žádané. Stejně jako byl výjimečný samotný projekt, bude výjimečná i prezentace jeho výsledků. Mluvím o automobilech, které dnes disponují SPZ a technickým průkazem a jejich konstruktéři se postupně stali jejich řidiči. Na silnici tyto pyšné řidiče nepřehlédnete, a to byl náš cíl,“ říká Jana Fialová.
Podobně cílenou aktivitou v Kraji Vysočina je projekt Postav si svůj dům založený na spolupráci škol, měst a stavebních firem. Města, která budou cokoli stavět nebo modernizovat, vyzvou k projekční přípravě studenty stavebních průmyslovek. Vlastní stavba bude moci být realizována prostřednictvím firem a za pomoci studentů. Tento model už funguje na přístavbě Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě, kde stavbaři a studenti společně staví budovu určenou pro dílny praktické výuky. 

Zdroj: Kraj Vysočina

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Vysočina