Má vražedkyně ze Žďáru strávit zbytek života za mřížemi? - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Má vražedkyně ze Žďáru strávit zbytek života za mřížemi?

zdroj: zdarskypruvodce.cz

Brno | Barbora Orlová - žena, která ve Žďáru nad Sázavou v nepříčetnosti nožem zabila studenta Petra Vejvodu, byla umístěna do detenčního ústavu. Její pobyt zde je pouze dočasný, žena si v budoucnosti bude...

 

moci zažádat o znalecké posouzení zdravotního stavu. O způsobu léčby v pondělí rozhodl Krajský soud v Brně. Trestní  stíhání šestadvacetileté ženy bylo již dříve zastaveno státním zástupcem. Orlová dle soudního znalce trpí schizofrenií.   
    Rodiče zavražděného chlapce jsou jak proti zastavení trestního stíhání, tak i proti detenci na omezenou dobu. Tvrdí, že takový člověk se již nemůže vrátit mezi normální lidi. Odborníci však případ zdaleka tak beznadějně nevidí. „V detenci je jediná jistota, že se bude člověk řádně léčit v optimálních podmínkách a bude pod dozorem. "Její stav je vážný a doposud se řádně neléčil," uvedla psychiatrička Holanová.
    Jak známo, Orlová neútočila poprvé. Tehdy v Havířově nedošlo ke ztrátě na životech jen náhodou. Petr Vejvoda ale tolik štěstí neměl. Žena kromě něj pobodala další dvě studentky a zasahujícího policistu.
    Kdo má tedy pravdu? Měla by žena, která je dle odborníků v současné době veřejnosti nebezpečná, ale v budoucnosti je její léčba možná, strávit zbytek života za mřížemi? Nebo by měla dostat důvěru a po vyléčení by měla být volná? Kdo zaručí, že opět nepřestane brát prášky a nezaútočí znovu? Mluvíme zde o zbytku života teprve šestadvacetileté ženy, která nespáchala úmyslný trestný čin. Jsme zvědavi na vaše odpovědi v anketě ve spodní části webu.

Zdroj: redakce Metropolu

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Vysočina