Srážka vlaku s kamionem u Obrataně si vyžádala 12 zraněných - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Srážka vlaku s kamionem u Obrataně si vyžádala 12 zraněných

zdroj: archiv Metropolu

Jihlava | Srážka osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu u Obrataně na Pelhřimovsku si v úterý vyžádala 12 zraněných. Kromě těžce zraněného strojvedoucího utrpěla těžké zranění také průvodčí...

 

vlaku. Dalších deset lidí z 18 cestujících ve vlaku bylo zraněno lehce. Bylo mezi nimi devět žen a jeden muž. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Upřesnila tak původní informace, podle kterých bylo po nehodě zraněných 11 lidí.
    "Při dokumentování následků nehody se přihlásila jako zraněná ještě jedna dívka, která se nechala následně ošetřit v jiném zdravotnickém zařízení bez nutnosti hospitalizace," uvedla mluvčí.
    Strojvedoucí je v českobudějovické nemocnici. Nemocnice v Pelhřimově přijala sedm zraněných. Pět jich bylo ještě v úterý ošetřeno a propuštěno. "Dvě mladší ženy budou ještě několik dnů hospitalizovány," řekla ČTK mluvčí nemocnice Petra Černo. Tři zranění skončili v nemocnici v Táboře. "Jeden z nich byl ošetřen ambulantně, dva pacienti - z toho jeden s těžkým zraněním - zůstávají hospitalizováni," potvrdil primář chirurgického oddělení táborské nemocnice Zdeněk Valášek. Podle informací ČTK je těžce zraněným pacientem vlaková průvodčí.
    Nehoda se stala v úterý krátce po 07:00. Provoz na silnici I/19 mezi Obrataní a Lejčkovem zastavila na 11 hodin, řidiči místo objížděli přes Pacov. Provoz na trati byl obnoven kolem 18:30.
    Na vlaku vznikla při nehodě škoda pět milionů korun. Škoda na kamionu byla vyčíslena na 800.000 korun. Poškození železniční trati odhadují pracovníci Drážní inspekce zatím na 220.000 korun. Příčina nehody se stále vyšetřuje. Dechová zkouška devětadvacetiletého polského řidiče kamionu, jenž vyvázl z nehody bez zranění, byla podle policejní mluvčí negativní.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Vysočina  

 » Doprava