Nemocnice v Havlíčkově Brodě má nový počítačový tomograf - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Nemocnice v Havlíčkově Brodě má nový počítačový tomograf

zdroj: archiv Metropolu

Havlíčkův Brod | Radiodiagnostické oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě na Vysočině získalo nového, vysoce moderního pomocníka pro diagnostiku. Je jím počítačový tomograf za 14 806 000 korun. Nákup...

 

přístroje finančně podpořil Kraj Vysočina, a to částkou 11 168 000 Kč.  
 
„ Výměna starého CT přístroje již byla nutná. Medicína se neuvěřitelně rychle vyvíjí a s ní i nejmodernější technika využívaná k diagnostice onemocnění. Nechceme být pozadu, chceme pacientům nabízet tu nejlepší péči, a proto musíme využívat všech možností, které nám technika nabízí. Tento přístroj odpovídá našim požadavkům a umožňuje nám zvýšit kvalitu léčebné péče,“ sdělil primář radiodiagnostického oddělení MUDr. Robert Pípal. Podle jeho slov je hlavní předností nového přístroje snížení dávky ozáření pacienta a špičková kvalita snímků.
Kvalita lékařského vyšetření pomocí počítačové tomografie (CT) dříve závisela na kvalitě obrazu spojeného s výší dávky záření. Někdy lékaři museli přistupovat ke kompromisům, kdy se muselo volit mezi vysokou kvalitou obrazu spojenou s vyšší dávkou radiace nebo nízkou dávkou záření, vedoucí ke snížení kvality obrazu. Nový přístroj však umožňuje absolvovat toto vyšetření šetrnou a účinnou cestou – při vysoké kvalitě obrazu bez vysokých dávek ozáření / dávka ozáření se minimalizuje/. 
Počítačová tomografie umožňující zobrazení vnitřních orgánů pacientů se používá při odhalování jak akutních, tak chronických onemocnění různých druhů. Technologie dává ošetřujícímu personálu informace o zkoumané oblasti, přičemž klíčovou podmínkou pro úspěšnou diagnostiku a následnou léčbu je tedy přesnost a dobrá čitelnost pořízených obrazů.

Zdroj: redakce Metropolu

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdraví  » Zdraví  

 » Kraje  » Vysočina