Promrzlé pyjavice pořádaly soutěž v plavání - Jihočeský - REGIONÁLNÍ NOVINY

Jihočeský

Promrzlé pyjavice pořádaly soutěž v plavání

31. března 2024, 07.36 | České Budějovice - Na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích se konala soutěž v zimním plavání "Na soutoku Malše a Vltavy". Byl to druhý závod v sérii Českého poháru v zimním plavání na území Jihočeského kraje. Pořadatelem byl českobudějovický spolek zimních plavců „Promrzlé pyjavice“. Soutěž se konala pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje MUDr. Martina Kuby za finanční podpory Jihočeského kraje.

Do Budějovic se sjelo 151 zimních plavců ze 17 oddílů z celé ČR a měli se na co těšit. Organizátoři jim zajistili zázemí v místní plovárně, kde měli otužilci k dispozici šatny a sprchy. U vody na ně čekalo občerstvení v podobě bohatého rautu a teplý čaj a na závod ze břehu dohlížela socha „Promrzlé pyjavice“ od akademického sochaře Petra Fídi Fidricha. Při nástupu soutěžících byli oceněni všichni čerství mistři světa z letošního Mistrovství světa v zimním plavání v estonském Tallinnu, kde si zaplavaly i 3 členky pořádajícího spolku Promrzlých pyjavic. Spolek již tradičně zahájil soutěž zpěvem Otužilecké hymny a pak už se plavci vrhali do vody řeky Malše o teplotě 7,7°C. Plavcům přišli fandit jejich fanoušci a na jejich bezpečnost dbala vodní záchranná služba se speciálně vycvičenými psy. Oceněno bylo 5 nejrychlejších plavců na všech tratích v kategorii žen i mužů, první tři získali originální medaile se znakem spolku „Promrzlých pyjavic“.  „Dále byli vyhlášeni a oceněni nejstarší (82 let) a nejmladší (11 let) účastníci. Každý otužilec si domů odvezl diplom, památeční perníček s logem Pyjavic a spoustu krásných zážitků z krásného jihočeského města.

Zdroj: Lucie Hanáčková Bicková