Záchranáři rozdávají malým pacientům Kryštůfky - Jihočeský - Český Metropol

Jihočeský

Záchranáři rozdávají malým pacientům Kryštůfky

zdroj: Jihočeský kraj

České Budějovice | Celkem dva tisíce Kryštůfků za pět let rozdali pracovníci Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje (ZZS JčK) malým pacientům, které převážejí sanitou do nemocnice. Plyšová hračka má...

 

dětem pomoci ztišit strach a bolest, případně jim dá zapomenout na útrapy, které prožily.
Panáčky získává ZZS JčK od roku 2015 díky Nadačnímu fondu Kryštůfek, v předchozí době to bylo v rámci spolupráce se společností KAPITOL.
„Jihočeští záchranáři se do projektu Kryštůfek zapojili v červenci 2011. Hračka, kterou malí pacienti v sanitě dostanou, je pak provází i během jejich další léčby v nemocnici a děti si ji po propuštění odnášejí domů,“ uvedla první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská s tím, že tuto věc považuje za velmi přínosnou.
Spokojenost nad výše uvedeným projektem vyjádřil i ředitel ZZS JčK Marek Slabý. „Mohu potvrdit, že se Kryštůfek v praxi plně osvědčil. Dětští pacienti na něj ve většině případů reagují velmi pozitivně. Pro rodiče zase bývá velkou úlevou vidět, že jejich dítě přestalo plakat a znovu se usmívá. Ostatně, shodují se na tom i mí kolegové. Děti se totiž po předání hračky zklidní a začnou zdravotníkům důvěřovat a spolupracují,“ doplnil ředitel záchranné služby, jejímž zřizovatelem je Jihočeský kraj. Panáček nese jméno po sv. Kryštofovi, který je považován za ochránce dětí.

Zdroj: Jihočeský kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Jihočeský  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření