Číňané budou investovat do projektu lázeňského parku Thermal Pasohlávky - Jihočeský - Český Metropol

Jihočeský

Číňané budou investovat do projektu lázeňského parku Thermal Pasohlávky

zdroj: Jihomoravský kraj

Brno | Čínská firma z provincie Hebei potvrdila svoji investici do projektu lázeňského parku Thermal Pasohlávky. Informovala o tom mluvčí Jihomoravského kraje Eliška Holešinská Windová s tím, že za účasti předsedy...

 

vlády Bohuslava Sobotky a hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška došlo v pátek odpoledne v Čínské lidové republice navíc i k podpisům smluv o partnerství mezi Jihomoravským krajem a provincií Hebei a městem Cangzhou.
„Provincie Hebei leží v sousedství Pekingu, má 75 milionů obyvatel a zájem je především o spolupráci ve vědě, výzkumu a inovacích a také v průmyslu. Město Cangzhou je sídlem Farmy Česko-čínského přátelství a zájem máme o spolupráci v zemědělství, zvláště ve vinařství a vinohradnictví a také o spolupráci se Zetorem Brno,“ uvedl k prvním dvěma dohodám hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.
Za účasti Bohuslava Sobotky, Michala Haška a guvernéra čínské provincie Hebei byla dnes v Číně podepsána dohoda o čínské investici do lázeňského střediska Pasohlávky na jižní Moravě v celkovém předpokládaném objemu projektu 80 milionů Euro. Smlouvu podepsali zástupce českého investora - Thermal Pasohlávky, a.s., tedy firma založená Jihomoravským krajem a obcí Pasohlávky, a na čínské straně developerská společnost Risesun pověřená realizací projektu vládou provincie Hebei. Příprava a získání příslušných povolení by měly podle hejtmana Haška trvat do začátku roku 2018 a s vlastní výstavbou se počítá v letech 2018-2019.
Do čtyř let tak na jižní Moravě díky spolupráci kraje a čínských partnerů vzniknou středoevropsky unikátní nové lázně a rekreační středisko na zelené louce na ploše přibližně 20 hektarů, součástí bude i pavilon tradiční čínské medicíny. Kraj si od projektu slibuje zvýšení návštěvnosti jižní Moravy a také 500 nových pracovních míst.

Zdroj: Jihomoravský kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Jihočeský