Zimola: Bezpečí Jihočechů je prioritou - Jihočeský - Český Metropol

Jihočeský

Zimola: Bezpečí Jihočechů je prioritou

zdroj: Jihočeský kraj

Dolní Dvořiště | Bezpečí Jihočechů je pro nás naprostou prioritou. Hejtman Jiří Zimola to řekl během úterního cvičení na hraničním přechodu v Dolním Dvořišti. Policie ve spolupráci s celníky v jeho rámci zavedla...

 

kontroly na státních hranicích s Rakouskem. Jeho cílem pak bylo ověření postupů při příchodu většího počtu migrantů včetně činnosti na vybudovaných registračních místech.  
„Pondělní jednání v Bruselu ukázala, že Evropa není schopna společného postupu a Turecko že si s námi jen hraje, a obírá nás o peníze. Migrační vlna tedy bude určitě pokračovat a já jsem se osobně přijel přesvědčit do Dolního Dvořiště, jak by byla v případě překročení hranice připravena naše policie,“ uvedl Zimola.
Podle hejtmana to možná pro někoho může vypadat jako návrat o 10 let zpátky. „Když ale není Evropská unie schopna ochránit své vnější schengenské hranice, musíme se o to postarat my. Máme připravena i další bezpečnostní opatření, ale pořád chci věřit, že se Evropa a hlavně Německo vzpamatují a že tato opatření zůstanou navždy uzavřena někde v mém šuplíku,“ dodal Zimola.
Předchozí cvičení zaměřené na zavedení kontrol na hranicích s Rakouskem se v České republice uskutečnilo loni v září, kdy se do něj zapojila rovněž armáda.

Zdroj: Jihočeský kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Jihočeský