Jihočeský kraj otevřel poradnu pro zadlužené lidi - Jihočeský - Český Metropol

Jihočeský

Jihočeský kraj otevřel poradnu pro zadlužené lidi

zdroj: Radek Šíma

České Budějovice | Případy zneužívání zdánlivě bezvýchodné situace zadlužených osob podvodnými oddlužovacími agenturami byly impulsem k otevření insolvenční poradny v Českých Budějovicích.
Ta za...

 

účasti představitelů Jihočeského kraje, Krajského soudu v Českých Budějovicích, Probační a mediační služby ČR, Spolku insolvenčních správců v Českých Budějovicích a České advokátní komory zahájila činnost ve čtvrtek 14. února. V první bezplatné poradně tohoto druhu v kraji se občané, kteří již nezvládají splácet své dluhy, mimo jiné dozvědí, jak mohou postupovat v případě bezprostředního ohrožení osobním bankrotem.
Naletět je lehké, ale je třeba používat i rozum
„Ve své práci se často setkávám s lidmi, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Loni na jaře jsme řešili problémy lidí s neschopností splácet své dluhy a hledali společně s představiteli soudu, advokátní komory, exekutorů a neziskových organizací cestu, jak pomoci. Toto je výsledek a i proto velmi vítáme i podporujeme vznik této dluhové poradny,“ uvedla první náměstkyně jihočeského hejtmana Ivana Stráská.
Stráská ale zároveň apeluje i na zdravý rozum lidí. „Když si jde někdo půjčit peníze, měl by uvažovat o tom, zda příslušnou částku bude vůbec schopen vrátit,“ míní. Současně náměstkyně připouští, že řada lidí může lákavým inzerátům, které nabízejí „výhodné“ půjčky a snadná řešení, podlehnout. „Chci velmi poděkovat všem, kteří se na spuštění provozu této poradny podíleli,“ dodala.
Kraj v souvislosti s otevřením poradny pro dlužníky zároveň vydal letáky se základními informacemi. Ty budou k dispozici na krajském úřadu i webu kraje a zároveň rozeslány radnicím i obcím na jihu Čech.
Vchod je z českobudějovické Kněžské ulice
Poradnu mohou lidé v tísni navštívit vždy ve čtvrtek od 13.30 do 15.30 hodin a to na adrese ulice Karla IV. 12, České Budějovice 370 01 (vchod z ulice Kněžské, 1 patro). S sebou je nutné si vzít potřebné listiny dokládající majetkové poměry - dluhy, příjmy, vyživovací povinnosti, rozhodnutí, smlouvy atd.

Zdroj: Radek Šíma

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Jihočeský  

 » Finance