Změna financování regionálního školství pomůže obcím zachovat školy - Jihočeský - Český Metropol

Jihočeský

Změna financování regionálního školství pomůže obcím zachovat školy

zdroj: Odbor komunikace JčK

Jihočeský kraj | Změna systému regionálního školství a podpora technického vzdělávání. To jsou dvě hlavní témata, na kterých se shodují hejtman Jiří Zimola a ministryně školství Kateřina Valachová, která v pátek 2. října...

 

zavítala na jih Čech v rámci své pracovní návštěvy.
„S paní ministryní jsme diskutovali zejména o změně systému financování regionálního školství. Jde o to, abychom skutečně pomohli malým obcím zachovat  tamní školy. Zejména tím, aby nemusely kvůli nedostatku žáků, kromě provozu škol a školských zařízení, dotovat i platy učitelů. Jsem rád, že na to paní ministryně slyší a my na  tom s ní chceme spolupracovat,“ uvedl Zimola.
Podle Valachové její resort na malé obce rozhodně nezapomíná, naopak je to jednou z jejích priorit. „Je mým cílem, aby dítě, které začne navštěvovat první stupeň ve své rodné obci, mělo stejnou šanci dosáhnout na kvalitní vzdělání jako jeho vrstevníci ve velkých městech,“ nastínila ministryně.
S odhadem profesí, které uspějí na trhu práce, má pomoci hospodářská komora
Hejtmana zároveň mě těší, že s Valachovou mají stejný názor na podporu technického vzdělávání. „Jihočeský kraj, a paní ministryně to i vyzdvihla, technické vzdělávání velmi podporuje. Ocenila i to, že naše školy spolupracují s konkrétními firmami. Na druhou stranu jsme zajedno v tom, že je třeba vyzvat hospodářskou komoru, aby školám více pomáhala v odhadu profesí, jejichž absolventi najdou na pracovním trhu uplatnění,“ řekl Zimola.
Ministryně v rámci změn ve financování regionálního školství počítá rovněž s tím, že se budou tyto změny týkat i financování středních škol. „Chceme využít možnost pravidelného tzv. „přerejstříkování“ těchto škol. To znamená, že v rámci toho budou muset v určitém intervalu osvědčit, že jejich obory jsou opravdu žádané,“ uzavřela Valachová.

Zdroj: Odbor komunikace JčK

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Jihočeský  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření