Soutěž Můj život v pěstounské rodině má své vítěze - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Soutěž Můj život v pěstounské rodině má své vítěze

zdroj: Plzeňský kraj

Plzeň | Radní pro oblast sociálních věcí Plzeňského kraje Zdeněk Honz ocenil vítěze výtvarné soutěže Můj život v pěstounské rodině. Soutěž vyhlašuje kraj ve spolupráci s neziskovými organizacemi, které...

 

doprovázejí pěstounské rodiny. Kromě trojice vítězů tradičních věkových kategorií letos porota udělila jednu zvláštní cenu, a to za tvůrčí přístup.
Do soutěže bylo v letošním roce odevzdáno celkem 91 kreseb. Samotné doprovázející organizace, kterými byly Akademie nadání, Diakonie Západ, Domus – Centrum pro rodinu, Latus pro rodinu, Salesiánské středisko mládeže Plzeň, Rozum a cit a Sdružení pěstounských rodin, vybraly do užšího kola 48 kreseb. Poté v každé kategorii odborná komise vyhodnotila tři nejzdařilejší výtvarná díla. Jejich malí autoři obdrželi hodnotné dárky, kterými pro nejmenší byly sestavy stavebnice Lego. Hodnotitelé dále rozhodli, že bude udělena i jedna zvláštní cena, a to za tvůrčí přístup. Zkrátka nepřišli ani ti, kteří nezískali ocenění za první tři místa, všichni účastníci výtvarné soutěže obdrželi malé dárky v podobě upomínkových předmětů.
„Jsem velice potěšen, že tato soutěž, jako jedna z forem propagace pěstounské péče, má tak hojnou účast. Všechna díla, která jsme dostali, byla krásná a nebylo jednoduché vybrat ta nejlepší,“ uvedl Zdeněk Honz, který nad soutěží i letos převzal záštitu.
Výtvarnou soutěží pro děti v pěstounských rodinách Plzeňský kraj pokračuje v propagaci všech forem pěstounství. Pokud není možné, aby dítě setrvalo ve své původní rodině, je pěstounská péče tou zásadní z uvažovaných alternativ řešení. Má totiž přednost před péčí o dítě v ústavních zařízeních. Plzeňský kraj proto vnímá pěstounskou péči jako prioritní a snaží se dělat vše, aby se dařilo získávat další zájemce o tuto společensky prospěšnou činnost.  
   
 
Vítězové jednotlivých kategorií:
I.    kategorie (do 6 let)
1.    místo:    Dominika Mertová, 4 roky, Vanessa Mertová, 6 let 
2.    místo:    Tadeáš Pavlík, 2 roky, Sebastián Šlajs, 3 roky
3.    místo:    Markéta Vyškovská, 3 roky
 
II.    kategorie (6 – 11 let)
1.    místo:    Zdeněk Peňáz, 10 let
2.    místo:    Michaela Demčáková, 9 let
3.    místo:    Leona Brabencová, 9 let
 
III.    kategorie (12 – 18 let)
1.    místo:    Linda Vokáčová, 12 let
2.    místo:    Sára Kovaříková, 15 let
3.    místo:    Veronika Kubíčková, 14 let
 
Zvláštní cena byla udělena Taře Heryánové, 8 let a Tobiasovi Heryánovi, 12 let za model „Nové bydlení“.

Zdroj: Plzeňský kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Plzeňský