Hejtman se setkal ze zlatými olympioniky z Plzeňského kraje - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Hejtman se setkal ze zlatými olympioniky z Plzeňského kraje

zdroj: Plzeňský kraj

Plzeň | Necelé dva měsíce před zahájením LOH v Riu přijal hejtman Václav Šlajs na krajském úřadě zlaté olympioniky z Plzeňského kraje Martina Straku, Jana Kůrku a Miroslava Vargu. Společně s hejtmanem se se...

 

sportovci setkali také jeho náměstkyně Zdeňka Lišková a náměstek Jiří Struček. Setkání se zúčastnil také předseda správní rady Nadačního fondu západočeských olympioniků Vladimír Jarý.
„Mladou generaci je třeba podporovat ve vztahu ke sportu i k aktivnímu pohybu. Sport vede ke kolektivismu a učí řádu. A právě sportovci, jakými jsou Martin Straka, Miroslav Varga a Jan Kůrka jsou těmi, kteří mohou jít příkladem,“ uvedl hejtman Václav Šlajs, který sportovcům předal pamětní medaili hejtmana Plzeňského kraje a děkovný list za reprezentaci kraje a přínos ve sportu. Spolu s oceněním obdrželi olympionici také drobné dárky.
Zástupci Plzeňského kraje hovořili s olympioniky nejen o jejich sportovních úspěších, debatovalo se o současných podmínkách a o vztahu mládeže ke sportu. „Úspěch není jen o talentu, je za ním i spousta dřiny. A mnohdy je důležitá i porážka, která něco naučí,“ zmínil důležitost neúspěchu Martin Straka.
Po setkání se zástupci kraje se olympionici přesunuli do areálu za OC Plzeň Plaza, kde se uskutečnil 3. ročník Festival Sportu. Akci podpořil Plzeňský kraj částkou 150 tisíc korun. Právě představením olympioniků na festivalu připomněl také Plzeňský kraj letošní letní olympijské hry v Riu. 
 
Zlatí olympionici:
 
Hokejista Martin Straka získal zlatou olympijskou medaili na ZOH b Naganu v roce 1998. Jeho dalším úspěchem je bronzová medaile ze ZOH v Turíně v roce 2006. V současné době je majitelem plzeňského hokejového klubu s nímž získal v letošním roce bronzovou příčku v nejvyšší hokejové soutěži u nás.
 
Střelec Miroslav Varga získal olympijskou zlatou medaili na LOH v Soulu v roce 1988, a to ve střelbě z pušky na 50 metrů.
 
Střelec Jan Kůrka získal zlatou olympijskou medaili v roce 1968 na olympijských hrách v Mexiku, a to ve sportovní střelbě z malorážky vleže.
 
Nominace sportovců z Plzeňského kraje na letních olympijských hrách v Riu zatím nejsou potvrzené, v současné době se předpokládá účast 12 sportovců z kraje.

Zdroj: Plzeňský kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Plzeňský