Jiráskovo náměstí v Plzni láká na Víkend otevřených zahrad - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Jiráskovo náměstí v Plzni láká na Víkend otevřených zahrad

zdroj: Silvie Hašlová, Pěstuj prostor, z. s.

Plzeň | Druhý červnový víkend se zahrady dominikánského kláštera na Jiráskově náměstí v Plzni otevřou široké veřejnosti. 11. a 12. června se zde již po čtvrté odehraje Víkend otevřených zahrad. Program bude letos...

 

v mnohém mimořádný. Tradiční bylinnou čajovnu, přednášky a výtvarné dílny doprovodí speciální hudební vystoupení, taneční zábava či tematické výstavy a chybět nebude ani vzácná návštěva kardinála Duky. Část programu se tentokrát odehraje i v parku před kostelem. Akci připravuje Masarykova základní škola, Klášter dominikánů Plzeň a spolek Pěstuj prostor za podpory MO Plzeň 2 – Slovany a Nadace Proměny Karla Komárka.
V rámci zahajovacího sobotního dopoledne bude odhalena a vysvěcena nová socha Panny Marie Naslouchající kardinálem Dominikem Dukou. Dále bude veřejnosti představena výstava mapující historii Jiráskova náměstí s názvem Paměť, do jejíchž příprav se zapojili žáci Masarykovy základní školy a studenti Církevního gymnázia v Plzni. Ti si pro Víkend otevřených zahrad přichystali také doprovodný program v podobě komentovaných prohlídek, her a dalších aktivit pro děti i dospělé. 
Zajímavý hudební zážitek slibuje netradiční spojení dětského pěveckého sboru Masarykovy základní školy s klatovskou ska-funkovou kapelou Třískáč. V sobotní podvečer se představí pražské jazzové trio pod vedením Štěpánky Balcarové. Mladá skladatelka, trumpetistka a zakladatelka mezinárodního kvintetu Inner Spaces, oceněného prestižní cenou Anděl, je v současné době průkopnicí originální české jazzové tvorby. Vede několik hudebních projektů, komponuje vlastní skladby a pravidelně vystupuje i v zahraničí. V Plzni se narodila, a proto se sem často vrací, hrát tu však bude po čtyřleté pauze a v této sestavě vůbec poprvé. Tečkou za kulturní částí programu bude nedělní koncert v podání jazzkvartetu, tvořeného nadanými studenty plzeňské a pražské konzervatoře.
Sobotní večer bude patřit také tanci. Tančírna Swing Kiss nabídne účastníkům hodinovou lekci swingu, při níž se budou moci přiučit základním krokům a kreacím tohoto zámořského stylu. Správnou atmosféru první poloviny minulého století podpoří oblíbená místní kapela The Dixie Hot Licks i DJ Jakub Ivanovský. Vstupenky na swingovou tančírnu v Klášterní zahradě budou k dostání v předprodeji Plzeňské vstupenky za 130 Kč, nebo na místě za 150 Kč. Tančit se bude do noci, proto by chtěli organizátoři předem požádat sousedy o schovívavost.

Zdroj: Silvie Hašlová, Pěstuj prostor, z. s.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Plzeňský