7SEVEN

Plzeňský

Půlmaraton Plzeňského kraje ovládli Keňané

zdroj: Plzeňský kraj

Plzeň | Areál Škodalandu byl dějištěm druhého ročníku běžeckého závodu Půlmaraton Plzeňského kraje, na který se zaregistrovalo více než 1 100 běžců. Tři nejlepší ženy a tři nejlepší muži si odnesli finanční...

odměnu. Nejdelší trať závodu ovládli keňští běžci. Informovala o tom Eva Mertlová z kanceláře hejtmana.
Také druhý ročník závodu nabídl tři různé tratě. Čtyři stovky běžců otestovaly své síly na Krajské pětce a Krajské desítce. Více než 700 běžců se pak zúčastnilo nejdelší trasy, a to půlmaratonu. Absolutními vítězi mezi muži byl keňský běžec Kiprono Too Silas s časem 1:06:56. Druhý byl Keňan Mungai Kagih Samson s časem 1:08:34. Třetím nejlepším mužem se stal Radek Brenner z Prahy s časem 1:14:14. Mezi ženami zvítězila běžkyně z Keni Jepkurui Biwott Glad s časem 1:19:08. Druhá byla Jepkosgei Kimutai He z Keni s časem 1:20:33. Třetí byla Petra Šmákalová ze Zbůchu s časem 1:27:53. První tři nejlepší ženy a první tři nejlepší muži si z rukou náměstka hejtmana Ivo Grünera a radního Jaroslava Šobra převzali šek na 10 000 korun (1. místo), 5 000 korun (2. místo) a 3 000 korun (3. místo).
Všichni běžci se zúčastnili slosování o věcné ceny, mezi nimiž bylo horské kolo Specialized Hardrock v ceně několika desítek tisíc korun, závodní koloběžka MIBO a zapůjčení automobilu Suzuki na celý víkend. Všichni účastníci závodu, a to všech délek tratí, si odnesli také pamětní medaili. Na své si přišly i děti, které závodily na tratích 100, 400, 800 a 1200 metrů.
Návštěvníci areálu, kteří nezávodili na některé z tratí, si mohli po celý den vyzkoušet bungee running, trenažér aerotrimm nebo chůzi po laně či horolezeckou stěnu. Plochu areálu zaplnili partneři půlmaratonu, kteří prezentovali sportovní zboží a doplňky. Hlavním partnerem závodu byla společnost NET4GAS.
Novinkou letošního ročníku krajského půlmaratonu byla FAN zóna v Dobřanech, kde byl připraven doprovodný program a kapela René Trossman Band.

Zdroj: Plzeňský kraj