Plzeň vyhlásila amnestii pro neplatiče nájemného - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Plzeň vyhlásila amnestii pro neplatiče nájemného

zdroj: archiv Metropolu

Plzeň | Plzeň vyhlásila amnestii pro neplatiče nájemného v městských bytech. Za nájem a další služby související s užíváním bytu dluží městu 1531 lidí zhruba 116 milionů korun. Pokud tito lidé do konce roku zaplatí...

 

dlužné nájemné, město jim odpustí poplatky a úroky z prodlení na nájemném i na službách evidovaných k 31. prosinci 2013. ČTK o tom dnes informovala mluvčí magistrátu Zdeňka Kubalová.
    "Cílem dluhové amnestie je motivace neplatičů k úhradě základního dluhu na nájemném a poskytovaných službách a také snížení celkové zadluženosti města," uvedl vedoucí bytového odboru magistrátu Zdeněk Švarc. Amnestie se týká dlužníků, kteří mají dluh na nájemném a službách nebo mají uzavřenou dohodu o splátkovém kalendáři. "V případě, že je ohledně výše dluhu vzniklého z nájemních vztahů k bytům ve vlastnictví města vedeno nebo skončeno soudní řízení, musí dlužník uhradit veškeré dosud vzniklé náklady do termínu stanoveného rozsudkem, nejpozději ale k poslednímu dni letošního roku. Tento termín na zaplacení nákladů je nutné dodržet i v případě, že je proti dlužníkům vedena exekuce," doplnil Švarc.
    Prominutí dluhu na poplatcích z prodlení se nevztahuje na lidi, kterým město dalo nebo hodlá dát nabídku na odkoupení bytu za zvýhodněných podmínek. Zájemci o prominutí dluhu na poplatcích a úrocích z prodlení musí po zaplacení základního dluhu podat písemnou žádost a odeslat ji do 31. března 2015 správci bytů, kterou je Obytná zóna Sylván.
    Na konci minulého roku měla Plzeň ve vlastnictví 3324 nájemních bytů, které přenechává nájemcům do užívání na základě nájemní smlouvy. Aktivních nájemců, tedy lidí, kteří byt užívají, bylo 2640.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Finance  

 » Kraje  » Plzeňský  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření