Tisíce žáků v Karlovarském kraji mají díky projektu nové učebny - Karlovarský - Český Metropol

Karlovarský

Tisíce žáků v Karlovarském kraji mají díky projektu nové učebny

zdroj: archiv Metropolu

Sokolov | Tisíce žáků základních škol se díky projektu podpory přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji mohou učit v nových učebnách a laboratořích. Peníze na ně získaly střední školy a...

 

využívají je i partnerské základní školy. Celkové náklady projektu jsou 53 milionů korun, řekla dnes ČTK jeho manažerka Eva Saligerová.
    "Finančním partnerem projektu jsou střední školy, které si samy zpracovaly vlastní projekty. Celkem se jich do projektu v kraji připojilo 12, přičemž každá má nejméně čtyři partnerské základní školy," uvedla Saligerová.
    V Karlovarském kraji, podobně jako v celé zemi, mají žáci základních škol malý zájem nastoupit do technických nebo přírodovědných oborů středních škol. Cílem projektu je ukázat jim, že jde o obory zajímavé. Žáci základních škol tak mohou sdílet se středoškoláky učebny pro povinnou výuku nebo kroužky.
    Například ostrovské gymnázium si díky projektu vybavilo 3D laboratoř a ostrovská průmyslová škola robotickou učebnu, sokolovské gymnázium zmodernizovalo svou chemickou laboratoř o chromatograf.
    "Zájem o kroužky je po vybudování nových učeben výrazně větší a musely se i rozdělit na dva, aby se uspokojil," doplnila Saligerová.
    Od roku 2013, kdy projekt začal, se nějakým způsobem dotkl už téměř 11.000 žáků, z toho zhruba 4800 základních škol a 5900 středních. Intenzivní část projektu skončí v červnu příštího roku, ale školy budou, byť v omezené míře, podporovat technické a přírodovědné vzdělávání ještě další tři roky.
    Jestli se díky novým učebnám a vybavení podaří přesvědčit další zájemce o studium těchto oborů, se zatím dá podle Saligerové těžko odhadovat. "Ale například karlovarská Střední zdravotnická škola už vyšší zájem o studium zaznamenala. Možná i díky tomuto projektu," dodala manažerka.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Karlovarský