Kobra zadržela tři lidi kvůli daňovým únikům - Karlovarský - Český Metropol

Karlovarský

Kobra zadržela tři lidi kvůli daňovým únikům

zdroj: telegraph.co.uk

Karlovy Vary | Speciální policejní tým Kobra zadržel v Karlovarském kraji tři lidi kvůli podezření z daňových úniků při dovozu topného oleje a nafty z Německa. V Novém Kostele na Chebsku a na dalších místech...

 

kraje dnes zasahuje 50 kriminalistů policistů pořádkové služby, 50 příslušníků celní správy Karlovarského kraje a pracovníci finančního úřadu. ČTK to řekla mluvčí krajské policie Zuzana Týřová. Tým mimo jiné zasahuje v areálu dopravní firmy Kastl v Novém Kostele, dále také v Lubech na Chebsku a v Údrči na Karlovarsku.
    "Dnešního dne karlovarská Kobra zahájila realizaci případu pod krycím názvem HABU 1. Jde o podezření z daňových úniků při dovozu topného oleje a nafty z Německa do České republiky. Policisté a celníci provádějí domovní prohlídky, prohlídky nebytových prostor a dále prohlídky vozidel. Vyšetřovatelé budou provádět prohlídky a další úkony v trestním řízení po celý dnešní den. Momentálně jsou prováděny výslechy a další úkony v trestním řízení." uvedla Týřová.
    "Můžu potvrdit přítomnost kriminalistů v Novém Kostele. O podrobnostech zásahu ale obecní úřad zatím žádné informace nemá. Vše ostatní by byly jen spekulace," řekl ČTK starosta obce Otto Teuber.
    Podle informací ČTK kriminalisté v Novém Kostele zasahují v areálu firmy Kastl, která se mimo jiné specializuje na mezinárodní a vnitrostátní přepravu, pronájem autojeřábů nebo provoz větrných elektráren.
    Skupina pro boj proti velkým daňovým únikům, takzvaná Kobra, funguje od poloviny loňského června. Tvoří ji policisté, celníci a specialisté finanční správy, kteří dříve pracovali samostatně a nyní si mohou vyměňovat informace.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Karlovarský