Záslužné medaile Zastupitelstva Ústeckého kraje pro policisty, hasiče a záchranáře - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Záslužné medaile Zastupitelstva Ústeckého kraje pro policisty, hasiče a záchranáře

zdroj: Metropol

Děčín | Letošní slavnostní udílení ocenění složkám Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje se konalo v úterý 14. října v knihovním sále děčínského zámku. Prostřednictvím telemostu účastníky...

 

pozdravili  generální ředitel Hasičského záchranného sboru brig. gen. Ing. Drahoslav Ryba a policejní prezident plk. Mgr. Tomáš Tuhý. 
Po nástupu čestné jednotky s prapory začalo předávání cen jednotlivcům i kolektivům. Nejprve převzal z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka novou zástavu, zhotovenou podle návrhu Ing. Petra Exnera  z jedenadvaceti kilometrů  hedvábí, ředitel Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje MUDr. Ilja Deyl.  Oldřich Bubeníček připjal na každý ze čtyř praporů – policistů, profesionálních i dobrovolných hasičů a ZZS -  bílo zelenou stuhu Ústeckého kraje a potom předal medaile hejtmana dlouholeté starostce Terezína a předsedkyni povodňové komise Růženě Čechové a také starostovi Velemína Jiřímu Skalickému, neúnavnému bojovníku za dostavbu dálnice D8. Za pomoci krajského ředitele Policie ČR plk. Mgr.Tomáše Landsfelda, ředitele HZS Ústeckého kraje plk. Ing. Romana Vyskočila, starosty krajského sdružení Dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska Jiřího Hence , ředitele ZZS MUDr. Iljy Deyla a sponzora slavnostního večera -  společnosti NET4GAS, kterou zastupoval provozní ředitel Radek Benčík, udělil záslužné medaile Zastupitelstva Ústeckého kraje čtyřiadvaceti jednotlivcům a kolektivům ze složek IZS. Nechyběli mezi nimi ani představitelé týmů posttraumatické péče HZS z Olomouckého a Zlínského kraje, kteří pomáhali při loňských červnových povodních na severu Čech občanům i záchranářům. Všem oceněným blahopřejeme a děkujeme, mnozí z nich se určitě objeví i mezi nominanty oblíbené čtenářské ankety Osobnost roku Ústeckého kraje 2014, kterou redakce Metropolu právě začíná připravovat.

Zdroj: redakce Metropolu

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký