Sletiště získá nové zastřešení tribuny - Středočeský - Český Metropol

Středočeský

Sletiště získá nové zastřešení tribuny

zdroj: Lenka Růžková

Kladno | Výrazně vyšší komfort budou mít už za několik měsíců návštěvníci kladenského Sletiště. Unikátní sportovní areál získá nové zastřešení tribuny, rozhodli o tom radní města, kteří aktuálně vypsali výběrové...

 

řízení na dodávku této stavby.
„Architektům se podařilo splnit náročný úkol, tedy zastřešit více než 1200 míst na sezení, aniž by ovšem zasáhli do stávající konstrukce tribuny. Zastřešením se rozšíří využití Sletiště bez ohledu na počasí. Vyprojektované řešení je navíc nejen funkční, ale velmi zajímavé i pohledově.“ řekl kladenský primátor Milan Volf.
Výrazně vyšší komfort budou mít sportovci například při atletických soutěžích, ale i návštěvníci kulturních a dalších akcí pořádaných v areálu Sletiště.
Novou střechu navrhl architekt Karel Albrecht z ocelové pozinkované konstrukce v kombinaci s odstíny bílé a stříbrné. Tvarové řešení vychází z dosavadní tribuny a citlivě na ni navazuje. Náklady na výstavbu zastřešení odhaduje město na 13 milionů korun včetně DPH. Návrh zastřešení musel vyřešit i náročný svod dešťové vody ze střechy, která poteče do nové podzemní nádrže o objemu 30.000 litrů a bude následně sloužit k zavlažování areálu Sletiště. Kromě ochrany diváků před sluncem a deštěm zastřešení přinese i úsporu nákladů na vodu, umožní častější zalévání a tedy i zlepšení kvality zeleně a mikroklimatu na Sletišti.
Termín dokončení stavby je plánovaný na jaro 2016.

Zdroj: Lenka Růžková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Středočeský