Sedmibojařka Klučinová v Kladně vytvořila český rekord 6460 bodů - Středočeský - Český Metropol

Středočeský

Sedmibojařka Klučinová v Kladně vytvořila český rekord 6460 bodů

zdroj: atletika.cz

Kladno | Eliška Klučinová vytvořila na mítinku v Kladně český rekord v sedmiboji. Vlastní maximum z loňského mistrovství světa v Moskvě zlepšila o 128 bodů na 6460 bodů. Mezinárodní závod vyhrála s velkým...

 

náskokem a usadila se na pátém místě evropských tabulek. Na světě je s tímto výkonem letos šestá.
    Klučinová prý měla formu už před dvěma týdny v Götzisu, ale prodala ji až na stadionu Sletiště, kde dělala své první atletické krůčky. "Věděla jsem, že na to mám, ale tenhle součet mě překvapil. Byl to víceboj, kde už moc rezerv nebylo. Snad možná jen trochu v kouli. Je to skvělý pocit," prohlásila.
    V úvodních dvou disciplínách, běhu na 100 metrů překážek (13,81) a skoku vysokém (190) si šestadvacetiletá atletka vytvořila absolutní osobní rekordy. Ve výšce navíc splnila limit na ME v Curychu a letos je dokonce nejlepší českou výškařkou. Po prvním dnu náskok na rekord ještě navýšila na 90 bodů.
    "V noci jsem se asi po dvou hodinách vzbudila a nemohla usnout. Pořád jsem počítala body a říkala si, že z tak dobře rozjetého sedmiboje bych měla udělat něco dobrého," líčila Klučinová. "Ale velký podíl na tom má ten stadion a diváci. Hrozně se mi to tady líbí a fanoušci mi pomohli," uvedla.
    V dálce, první disciplíně druhého dne, si vytvořila už třetí osobní rekord 643 centimetrů. V té době bylo jasné, že český rekord z Moskvy 6332 bodů padne. Po pěti disciplínách na něj měla největší náskok - 188 bodů. Bála se oštěpu a první pokus se jí také vůbec nevydařil, ale druhý hod do vzdálenosti 45,53 metru ji definitivně uklidnil. V závěrečné osmistovce už svou rekordní misi bez problémů dokonala.
    Závod mužů vyhrál podle očekávání Oleksej Kasjanov z Ukrajiny se ziskem 8083 bodů, český atlet Adam Sebastian Helcelet nasbíral ve dvoudenní soutěži 7989 bodů a za svým letošním výkonem z Götzisu zaostal o 12 bodů. Třetí skončil Bělorus Eduard Michon (7987).

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Kraje  » Středočeský