V příbramské větvi metanolové kauzy padly podmíněné tresty - Středočeský - Český Metropol

Středočeský

V příbramské větvi metanolové kauzy padly podmíněné tresty

zdroj: archiv Metropolu

Příbram | Příbramský okresní soud vynesl tresty v kauze související s metanolovou aférou, která si v Česku vyžádala životy desítek lidí. Majitel příbramské firmy obchodující s alkoholem a jeho syn dostali podmíněný...

 

trest za neoznačené zboží, dopustili se tak vědomé nedbalosti. Třetí obžalovaný, řidič firmy, byl zproštěn viny. Žalobkyně přitom požadovala trest za zvlášť závažný zločin ohrožení zdraví. Metylalkohol na Příbramsku poškodil zdraví třem lidem.
    "Všichni tři poškození utrpěli závažnou otravu alkoholem, byli v ohrožení života a bez včasné lékařské pomoci by zemřeli," prohlásila státní zástupkyně. Majiteli firmy LEKO Příbram Jaromíru Smrčinovi a jeho synovi Jaromíru Smrčinovi mladšímu kladla za vinu, že obchodovali s nápoji kontaminovanými metylalkoholem, které údajně získali pokoutně a za nápadně nižší cenu. Obžalován byl i řidič Václav Puchmajer.
    Všichni tři vinu odmítali a poukazovali na opakované kontroly celníků v jejich provozovně. Smrčina starší uvedl, že by nic podobného určitě neriskoval. "Jsem přesvědčen, že to nemohlo být od nás," řekl. Podle něj se potřebovala svalit vina na někoho z příbramského regionu.
    Závadný alkohol se údajně prodával v restauraci v Bohutíně a v prodejně v Příbrami, v nemocnici skončili tři lidé. Metanolová aféra v Česku začala v září 2012 a vyžádala si desítky obětí. Hlavní aktéři se zpovídali před soudem ve Zlíně, údajní míchači směsi dostali doživotí.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Středočeský