Hejtman Řihák podepsal smlouvu o poskytnutí evropské dotace pro zemědělskou školu v Benešově - Středočeský - Český Metropol

Středočeský

Hejtman Řihák podepsal smlouvu o poskytnutí evropské dotace pro zemědělskou školu v Benešově

zdroj: Ing. Nicole Mertinová

Středočeský kraj | Hejtman Středočeského kraje Josef Řihák podepsal v pondělí 14. dubna 2014 jako předseda Výrobu regionální rady Regionu soudržnosti Střední Čechy, tedy v roli poskytovatele evropské...

 

dotace, smlouvu o poskytnutí evropského finančního příspěvku Vyšší odborné škole a Střední zemědělské škole Benešov. Tu zastupovala její ředitelka Ivana Dobešová. Za přítomnosti Václava Chytila, pověřeného řízením ROP Střední Čechy, byla potvrzena částka 21,9 milionu korun, kterou škola získala na výstavbu odborných učeben a skleníku.

„Podpisem této smlouvy pokračujeme v kolečku podepisování smluv již přidělených dotací na projekty, které v měsíci únoru schválil Výbor Regionální rady. Při dalším podpisování nás čekají smlouvy, kde evropské peníze budou směřovat v rámci 43 projektů do oprav silnic, 21 smluv na projekty zvýšení kapacity mateřských škol v obcích, 4 pak ve městech. Čeká nás i podpis smluv u projektů na rekonstrukci a dostavbu Regionálního muzea v Kolíně či na dostavbu areálu lidových staveb v Kouřimi. Jde o dokumenty, které každý hejtman podepisuje rád, protože do regionu tím přicházejí peníze, které umožňují další rozvoj,“ uvedl během slavnostního podpisu středočeský hejtman Josef Řihák.

V Benešově díky evropským penězům dojde k modernizaci zemědělské školy. Vzniknou tu nové učebny a laboratoře vybavené nejmodernější technikou, což studentům umožní osvojit si odborné dovednosti a zvýší konkurenceschopnost absolventů školy na trhu práce. Postaven bude nový dvoupodlažní pavilon o rozloze 281 m² včetně spojovacího krčku a rekonstrukcí projde i skleník, jehož rozloha představuje 212 m². Stavbě bude předcházet demolice dvou stávajících již nevyhovujících budov.

„Byli jsme moc rádi, když byla v loňském roce výzva zaměřená na střední školy vypsána a když jsme v ní uspěli. Naší škole to hodně pomůže, protože jsme otevřeli nové obory a chybí nám moderní učebny. Jako je například veterinářství, pro které budeme moci vybudovat učebnu fyziologie a anatomie. Učebny mikrobiologie a biologie využije naše Přírodovědecké lyceum. Nově vznikne i odborná učebna floristiky a co je pro nás velmi důležité - budeme moci postavit pro výuku i nový skleník,“ řekla ředitelka školy Ivana Dobešová.

Celkové náklady projektu výstavby odborných učeben a skleníku včetně spojovacího krčku představují 25,7 milionu korun. „Po odečtení evropské dotace uhradí zbylých 3,8 miliónu korun ze svého rozpočtu krajský úřad,“ dodal hejtman. Stavba by měla být dokončena v červnu roku 2015.

Zdroj: Ing. Nicole Mertinová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Středočeský