V Dolních Počernicích závodily děti z dětských domovů - Praha - REGIONÁLNÍ NOVINY

Praha

V Dolních Počernicích závodily děti z dětských domovů

zdroj: Mediacentrum MHMP

Praha | O prvním říjnovém víkendu se uskutečnil v Dolních Počernicích 14. ročník cyklistického závodu Prevencí proti nehodám. Jednalo se o další díl soutěže Dětský domov cup, pořádaný pod záštitou Fotbalové...

asociace České republiky, policejního prezidenta Tomáše Tuhého a pražské primátorky Adriany Krnáčové.

Do Prahy přijelo třicet týmů a ve třech věkových kategoriích závodili chlapci i dívky z dětských domovů z celé republiky. Závod měl tradičně dvě části, praktickou a teoretickou. Cyklisté mohli získat body při rychlostních závodech, za správný průjezd křižovatkou, při jízdách zručnosti a při dopravních testech. Pořadateli akce byly Městská Policie hl. m. Prahy, Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy, Dětský domov Dolní Počernice a 1. Sportovní.

„Hlavní město Praha je již mnoho let partnerem závodu a jsem rád, že se koná pravidelně, protože kromě sportovních výsledků je smyslem akce naučit děti chovat se bezpečně v rámci silničního provozu jako cyklista i chodec,“ řekl Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost, který přišel děti povzbudit a předat jim ceny a také dárky od města.

14. ročník Prevencí proti nehodám vyhrál dětský domov z Horního Slavkova, druzí skončili závodníci z Plzně a třetí místo obsadil tým z Dlažkovic. Dárky a ceny ale byly připraveny pro všechny. Slavnostní vyhlášení výsledků celé soutěže Dětský domov cup 2015 se bude konat  21. prosince v pražském Divadle Broadway.

Zdroj: Mediacentrum MHMP