To se občas stane, řekl Hanzal, který vyřadil z olympiády Sedina - ZOH Soči 2014 - Český Metropol

ZOH Soči 2014

To se občas stane, řekl Hanzal, který vyřadil z olympiády Sedina

zdroj: archiv Metropolu

Soči | Hokejový útočník Martin Hanzal je momentálně zřejmě největším nepřítelem švédských fanoušků. V polovině ledna totiž zranil jejich hvězdu Henrika Sedina a kapitán Vancouveru kvůli tomu vypadl z...

 

nominace Tří korunek na olympijské hry v Soči.
    "V jednom zápase jsem vyřadil tři hráče a jedním z nich byl zrovna Sedin. Hokej v NHL je tvrdý. Mrzí mě, že kvůli tomu přijde o olympiádu. Ale to se prostě stane," vrátil se Hanzal k lednovému zápasu Phoenix - Vancouver.
    "Jestli to byl pro mě zvláštní den? Ne, šlo o body. Nebyl čas na kamarády, bylo to jako play off," doplnil k duelu, který Kojoti vyhráli 1:0. Hanzal ale následně dostal pokutu 5000 dolarů, hlavně za zákrok vysokou holí na Davida Bootha.
    Odplaty ve středečním česko-švédském duelu se ale zřejmě obávat nemusí. Momentálně to vypadá, že je mimo základní sestavu. Trenér Alois Hadamczik jej společně s Alešem Hemským zařadil na posty třináctého a čtrnáctého útočníka.
    Absence jednoho z bratrské dvojice Sedinů je pro Švédy citelným oslabením, podle šestadvacetiletého českého centra se s ní ale vyrovnají. "Mají hodně kvalitních hráčů. Je (Henrik Sedin) top útočník a bude jim asi chybět, ale mají dost dalších, kteří ho dovedou nahradit," řekl Hanzal, který kvůli viróze vynechal v NHL páteční zápas. V sobotu ale opět hrál. "Je to dobré," uvedl.
    Český tým vstoupí do olympijského turnaje ve středu a hned na úvod změří síly s hlavním favoritem skupiny. "Není rozdíl, jestli dostanete na začátku snadného nebo těžkého soupeře. Všechny týmy tady vypadají hodně vyrovnaně a budou znovu rozhodovat jeden dva zápasy," řekl Hanzal, podle nějž o úspěchu rozhodne, jak rychle se hráči adaptují na evropské rozměry kluziště a vzájemně si vyhoví.
    "Hlavně si musíme všichni sednout. Turnaj je hodně krátký, rozhodují zápasy, jako je čtvrtfinále. Musíme se přizpůsobit každý každému," dodal účastník světových šampionátů v letech 2008 a 2013. Na olympiádě startuje Hanzal poprvé.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » ZOH Soči 2014  

 » Sport