Rychlobruslařka Sáblíková po stříbru rozrušením probděla noc - ZOH Soči 2014 - Český Metropol

ZOH Soči 2014

Rychlobruslařka Sáblíková po stříbru rozrušením probděla noc

zdroj: archiv Metropolu

Soči | Zisk stříbrné olympijské medaile sice nebyl po rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou největším úspěchem v kariéře, přesto ji hodně dojal. Dvojnásobná šampionka z Vancouveru přiznala, že po nedělním...

 

závodu většinu noci probděla. I v posteli si v hlavě stále přehrávala závod na 3000 metrů, ve kterém zkompletovala svoji sbírku olympijských medailí.
    "Spalo se mi hrozně, nemohla jsem vůbec usnout. Ze všeho jsem byla tak nadšená, dojatá, že mi emoce nedovolovaly usnout. Spala jsem jen asi čtyři a půl hodiny, takže doufám, že to doženu dnes," uvedla Sáblíková pro ČTK a Právo.
    Do postele sice zalehla normálně, ale usnout se jí podařilo až kolem půl čtvrté ráno. "Jen jsem ležela a v hlavě mi běžel závod. Bylo to zvláštní," řekla šestadvacetiletá rychlobruslařka. Vstávala již v osm hodin. Její spolubydlící Kateřina Erbanová se totiž v tu dobu začala chystat na trénink. "Emoce jsou obrovské, nemůžu se s tím stále vyrovnat," přiznala Sáblíková dvacet hodin po závodě.
    Stejně jako u biatlonisty Jaroslava Soukupa, který v sobotu získal bronz, došlo na slzy. "Než jsem šla na stupně vítězů v hale na květinový ceremoniál, tak jsem měla slzu v očích. Je to nádherné. Jsme na olympiádě a každá medaile je krásná. Rozumím, že někdo umístění mezi třemi nejlepšími obrečí," uvedla Sáblíková, která díky čerstvým vzpomínkám ani nehledala záznam svého vystoupení na internetu. "Pocit z jízdy, z vyhlášení a z toho množství lidí, kteří mi gratulovali, to bylo obrovské," řekla.
    Ještě večer si telefonovala s rodinnými příslušníky, kteří za ní do Soči teprve přijedou. "Bylo super je všechny slyšet," uvedla Sáblíková. Potěšilo ji i video, jak její vystoupení prožívala maminka. "Bylo všude na internetu, to jsem si nemohla nechat ujít. Bylo to hezké. Mluvila o mně krásně, za což jí děkuju. Ona to takhle prožívá vždy, nic jiného jsem nečekala," pousmála se Sáblíková.
    Bezprostředně po závodě prohlásila, že se chystá do jídelny na klobásu a vafle s nutellou. Nakonec na sladkou odměnu nedošlo. "Chtěla jsem si nejdříve dát klobásu, ale do jídelny jsem se dostala až po deváté hodině večer a už ji neměli. Tak jsem se jen ládovala pizzou a na vafle mě přešla chuť," přiznala.
    Rodačku z Nového Města na Moravě by v Soči měly čekat ještě dva starty - na 1500 a 5000 metrů. Jestli pojede patnáctistovku, se ale teprve uvidí. "Dnes jsem odpočívala, od úterý začnu normálně trénovat. Až poté se rozhodneme. Až budu jezdit dva tři dny na ledě, tak mi Petr (Novák - trenér) zkusí změřit pár rychlých kol. Podle toho se rozhodneme," prohlásila.
    Jednoznačnou prioritou je ale obhajoba zlata na pětce. "Tu mám v hlavě, tam chci bojovat o medaili," řekla. Kouč Novák již dopředu ohlásil, že chce slyšet hymnu. To znamená, že Sáblíková musí ve čtvrtek 19. února vyhrát. "Nepřála bych si nic jiného, než abych jeho sen naplnila. Bude to těžký závod. Uvidíme," uvedla desetinásobná světová šampionka, která od Vancouveru žádný velký závod na 5000 m neprohrála.
    I nedělní stříbro prý Novák řádně oslavil. Přesně, jak slíbil. Původně sice plánoval, že vyrazí do Českého domu, ale k tomu se ani nedostal. "Ani tam nedošel. Slavil dostatečně a dost statečně. Zvládli oslavu na baráku s hokejovými trenéry. Musím říct, že jsem s ním chvilku byla, ale pila jsem jenom vodu," smála se Sáblíková. Dnes dopoledne ale Novák s Erbanovou podle plánu vyrazil na trénink.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » ZOH Soči 2014  

 » Zajímavosti  

 » Sport