Google má olympijské logo, prý na podporu homosexuálů - ZOH Soči 2014 - Český Metropol

ZOH Soči 2014

Google má olympijské logo, prý na podporu homosexuálů

zdroj: google.cz

San Francisco | Americká společnost Google před dnešním zahájením zimních olympijských her v Soči změnila úvodní logo svého internetového vyhledávače, které nyní tvoří obrázky šesti sportovců na...

 

lyžích, bruslích či snowboardu, zachycených na pozadí v barvách duhy. Duha je považována za symbol hnutí homosexuálů a internetový gigant se tak podle agentury AP připojil k některým dalším americkým společnostem kritizujícím ruský zákon zakazující propagaci homosexuality, pokud by se mohla dostat k nezletilým.
    Nové logo se objevilo na úvodních stránkách vyhledávače po celém světě. Společnost se k němu odmítla vyjádřit; chce prý, aby ilustrace mluvila sama za sebe.
    Nové logo bylo zřetelně míněno jako projev podpory práv homosexuálů a pokárání kontroverzního ruského zákona, napsala AP. Pod logem Google cituje výňatek z Olympijské charty, ve kterém na úvodní stránce české verze vyhledávače stojí: "Provozování sportu je lidským právem. Každý jednotlivec musí mít možnost provozovat sport bez jakékoli diskriminace a v olympijském duchu, jenž vyžaduje vzájemné porozumění v duchu přátelství, solidarity a fair-play".
    Ruský prezident Vladimir Putin zákon podepsal loni v červenci. Ochránci lidských práv tvrdí, že sporný zákon prakticky znemožňuje jakékoli vyjádření podpory práv homosexuálů na veřejnosti.
    Šéf OSN Pan Ki-mun ve čtvrtek na zasedání Mezinárodního olympijského výboru v Soči vyzval svět, aby bojoval proti útokům na gaye, lesby, bisexuály a transsexuály. Ke zrušení sporného zákona již dříve tento týden vybídl výbor OSN pro práva dětí. Uvedl přitom, že taková právní úprava podporuje diskriminaci a dokonce i násilí.
    Proti spornému ruskému zákonu se v minulých dnech vyjádřily tři sponzoři amerického olympijského týmu: operátor AT&T, DeVryova univerzita a výrobce jogurtů Chobani. Google olympijským sponzorem není.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » ZOH Soči 2014