Prestižní World Ski Awards mají své vítěze - Lyžování - Český Metropol

Lyžování

Prestižní World Ski Awards mají své vítěze

foto archiv

Kitzbühel | Výsledky letošního ročníku celosvětové soutěže World Ski Awards zveřejnili o víkendu přední odborníci na lyžařskou turistiku. Prestižního lyžařského "Oscara" za nejlepší lyžařské středisko České republiky získal Skiareál Špindlerův Mlýn. Titul Nejlepší lyžařský resort 2018 získalo francouzské středisko Val Thorens.

 

Slavnostní ceremoniál se uskutečnil tradičně v rakouském Kitzbühelu a ocenění za Českou republiku osobně převzala delegace v čele s ředitelem špindlerovského skiareálu René Hronešem. „Velmi mě těší, že se nám podařilo už počtvrté za sebou obhájit vítězství. Úspěch vnímám jako ocenění naší celoroční práce a snahy neustále zkvalitňovat nabídku služeb. Rád bych poděkoval všech našim zaměstnancům, protože je to především jejich úspěch. Ocenění je pro skiareál i další výzvou nepolevovat a dále se snažit středisko modernizovat a posouvat k lepšímu,“ uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš a dodal: „Pro letošní zimní sezónu jsme se zaměřili na změnu systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které přinese kromě pohodlného nákupu lyžařům i zajímavé úspory.“

Novinkou největšího krkonošského areálu jsou také samoobslužná klientská centra GOPASS Tickets nebo nová technologie úpravy sněhu – SNOWsat. Metoda měří sněhovou pokrývku digitálně pomocí GPS, a to s přesností na tři centimetry. Speciální čidla na rolbách ušetří naftu, elektřinu, vodu a sjezdovky budou připraveny kvalitněji a v kratším čase. Letošní zimní sezóna odstartuje ve Špindlerově Mlýně v sobotu 8. prosince tradičním Ski Openingem s bohatým doprovodným programem. Zalyžovat si ale budete moci již v pátek 7. prosince.

Odborná porota ocenila i slovenské sousedy. Nejlepším lyžařským střediskem na Slovensku se stala Jasná Nízké Tatry. Více na www.skiareal.cz a www.worldskiawards.com.

 

 

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Lyžování