Praha vítá vládní podporu elektromobility - Ekologie - Český Metropol

Ekologie

Praha vítá vládní podporu elektromobility

zdroj: Hl. m. Praha

Praha | Hlavní město Praha vítá rozhodnutí vlády, která schválila Akční plán o budoucnosti automobilového průmyslu ČR. Plán mj. obsahuje řadu opatření na podporu rozvoje elektromobility. „Není žádným tajemstvím, že...

 

doprava je největším znečišťovatelem ovzduší v Praze. Rozvoj elektromobility je v této věci jedním z klíčů k lepší budoucnosti. My se na úrovni Prahy snažíme přispět také. Velmi motivační je podle ohlasů opatření, že elektromobily mohou parkovat ve všech parkovacích zónách za pouhých 100 korun ročně,“ řekl náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek, podle nějž je elektromobilita typickou oblastí, která si zaslouží veřejnou podporu. 
Elektromobily jsou totiž oproti klasickým automobilům stále výrazně dražší. „Lidé si logicky vzhledem k rozdílu v ceně pořízení elektromobilu velmi rozmýšlejí, proto je nutné je motivovat. Jako ideální vidím kombinaci různých úlev, které však musejí jít ruku v ruce s rozvojem infrastruktury, tedy zejména dobíjecích stanic,“ dodal Dolínek.

Zdroj: Hl. m. Praha

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Doprava  

 » Více  » Ekologie  

 » Kraje  » Praha