Ústecký kraj podpořil EkoZpravodaj - Ekologie - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Ekologie

Ústecký kraj podpořil EkoZpravodaj

zdroj: Ekologické centrum Most pro Krušnohoří

Most | Za finanční podpory Ústeckého kraje připravilo Ekologické centrum Most pro Krušnohoří (ECM) EkoZpravodaj pro Ústecký kraj. Ten je určen široké veřejnosti, školám, obcím, organizacím či podnikatelským...

 

subjektům.
Cílem EkoZpravodaje je poskytnout obyvatelům Ústeckého kraje prostřednictvím monotematických vydání  ucelené informace o vývoji a stavu životního prostředí jejich kraje, o koncepcích, aktivitách, i výsledcích vedoucích k jeho zlepšení i o možnosti, jak se osobně aktivně na tomto cíli podílet. EkoZpravodaj má své vlastní webové stránky https://ekozpravodaj.wz.cz  a je ze strany ECM distribuován v elektronické formě. Ústecký kraj jej bude dále dle svého uvážení distribuovat ve  formě tištěné.
První číslo EkoZpravodaje bylo věnováno VODĚ, druhé číslo PŮDĚ/PŘÍRODĚ a poslední letošní číslo OVZDUŠÍ.  
Znečištění ovzduší bylo na konci 80. let a počátku 90. let 20. století jedním z hlavních problémů životního prostředí České republiky. Emise znečišťujících látek do ovzduší byly jedny z nejvyšších na světě a imisní zátěž způsobovala obyvatelům zdravotní problémy a plošné poškození u lesních porostů. Česká republika byla jedním z největších znečišťovatelů atmosféry v Evropě. 
To vše již patří minulosti. Emise znečišťujících látek do ovzduší se na území České republiky včetně Ústeckého kraje od roku 1990 setrvale snižují. Přesto není vyhráno. Jak konstatuje Zpráva o životním prostředí České republiky, zásadním problémem životního prostředí ČR v roce 2014 je, shodně jako v předešlých letech, zhoršená kvalita ovzduší v sídlech, zejména v Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Zásadními faktory ovlivňujícími kvalitu ovzduší v České republiky je zejména vytápění domácností, a to především v malých sídlech, a doprava.
V EkoZpravodaji č. 3/2016 proto přinášíme články, věnované jak vývoji znečištění ovzduší Ústeckého kraje od roku 1989, tak i aktuálnímu programu zlepšování ovzduší Ústeckého kraje, problematice spalování odpadů v domácnostech, kotlíkovým dotacím, udržitelné dopravě, kvalitě vnějšího i vnitřního ovzduší, možnosti ukládání oxidu uhličitého pod zem, pachové zátěži řešené v rámci česko-saského projektu OdCom a dále  námětům a tipům, jak se tématu ovzduší věnovat v rámci výuky ve školách mateřských, základních či středních.

Zdroj: Ekologické centrum Most pro Krušnohoří

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Více  » Ekologie  

 » Kraje  » Ústecký