Miss Jitka Válková ráda vzpomíná na Ráj - Rozhovory - Český Metropol

Rozhovory

Miss Jitka Válková ráda vzpomíná na Ráj

Ikona

28. května 2010, 23.24 | „Jednička“ přinesla dvacetileté Jitce Válkové z Třebíče, která má milé vzpomínky na oblast Turnova a Kozákova, prvenství v soutěži Česká Miss 2010 a vstupenku na Miss Universe. Se soutěžním číslem 1 jste se stala Českou Miss 2010. Narodila jste se 11. 11. 1991. Je jednička vaše oblíbené číslo? Věřím tomu, že jedničky nějakou roli v mém životě hrají. Nemám svá oblíbená čísla, ale většina členů mé rodiny je narozených 11.,12.,13.,což je také zajímavé.

 

Co vám problesklo hlavou bezprostředně po zvolení královnou krásy?

Těsně po vyhlášení jsem byla tak trochu mimo, najednou mně to vše došlo a největším překvapením bylo, když mi sponzoři přišli předávat dárky a já zjistila, že jsem vyhrála tak krásné ceny. Moc jsem myslela na svoji rodinu a přátele.
 
 
A po „vystřízlivění“?
 
To bylo asi tak za dva týdny, kdy se vše trochu uklidnilo. Uvědomila jsem si, že se v mém životě změnilo hodně věcí, že už nebudu tak anonymní, jako jsem byla. Odstěhovala jsem se od rodiny, ve škole jsem si musela zařídit individuální plán a celý denní režim se mi naprosto změnil.
 
Držela jste palce dívkám v předchozích soutěžích miss a snila o tom, že budete jednou z nich?
 
Jako malá jsem soutěže krásy dost prožívala a ve snech si představovala, jaké by to bylo stát na jejich místě, ale nikdy by mne nenapadlo, že se to může vyplnit.
 
Jak na vaše vítězství reagovali spolužáci a učitelé z Katolického gymnázia? A okolí vůbec?
 
Všechny reakce byly převážně kladné. Spolužáci jsou moc hodní a milí i celé Katolické gymnázium, učitelé a všichni ostatní. V rodině a okolí mám velkou podporu a moc si toho vážím.
 
Neobáváte se, že škola teď půjde tak trochu stranou? Čekají vás přece povinnosti vyplývající z titulu České Miss.
 
Budu se sice věnovat povinnostem, které vyplývají z vítězství, ale je tolik lidí, kteří mají daleko složitější úkol než já. Musím to zvládnout a budu se o to co nejvíc snažit. Studium je pro mne moc důležité, chci na vysokou školu a střední škola je základ.
 
Co už máte jako Česká Miss za sebou a v nejbližší době před sebou?
 
Od vyhlášení Miss jsem se seznámila s tolika osobnostmi, které pro mě vždy budou osobnostmi s velkým O a celebritami, které znám z televize. Lidé mne také poznávají, což je hodně příjemné, vždy se chovají velice mile, což mne těší.
 
Rok kralování České Miss znamená i pěkný zápřah. Kde budete nabírat síly?
 
To určitě bude. Sílu mi dává rodina, přítel, přátelé a také pódium a kapela.
 
Jednu z nejlepších dovolených jste prý prožila v Českém ráji. Kde konkrétně? Jaké vás k tomu místu pojí vzpomínky?
 
To mně bylo asi osm let, tehdy jsme byli na dovolené v oblasti Kozákova a v Turnově, chodili jsme na túry, sbírali kameny a hledali polodrahokamy.
 
K Českému ráji patří i kolo a turistika. Jste cyklistka či turistka?
 
Miluji dlouhé túry, ráda chodím v přírodě, v lese a dýchám čerstvý vzduch. Ideální jsou místa, která neznám. I letos chci navštěvovat zajímavá a krásná místa naší republiky. Ráda mám i historii, takže hrady a zámky. I kolo je mým kamarádem.
 
Zaujalo mě vaše motto, které je hodně ze života: Chovej se slušně k lidem, které potkáváš při své cestě nahoru, mohlo by se totiž stát, že je budeš potkávat i cestou dolů. Proč zrovna toto?
 
Toto motto je podle mě hodně výstižné. Jsou lidé, kteří se v průběhu své cesty nahoru mění, stávají se velice sebevědomými a myslí si, že jsou něco víc. Já chci zůstat taková, jaká jsem. Protože vím, že kdybych neměla okolo sebe takovou rodinu, jakou mám, určitě bych jako miss neodpovídala na otázky novinářů, nepózovala fotografům a nikdy bych se nesetkala s takovými lidmi, s jakými se setkávám.
 
Jak si představujete svoji „cestu nahoru“?
 
Měla by být pozvolná a chtěla bych si ji budovat co nejvíce sama. Ta cesta bude mít určitě spoustu překážek a nástrah, ale i mnoho krásných a zajímavých okamžiků a mnoho možností

Tématické zařazení:

 » Více  » Rozhovory