V ZOO proběhne oslava indického svátku Diwali - Zvířata - Český Metropol

Zvířata

V ZOO proběhne oslava indického svátku Diwali

zdroj: Zoo Praha

Praha | Zítra se poprvé představí v Zoo Praha v expozičním bazénu lachtaní samice Daisy. V podvečer pak proběhne oslava indického svátku Diwali a chybět nebude lampionový, ani ohnivá show. Lachtaní samice...

 

přišla na svět 11. září a byla celou dobu v zázemí, kde musela projít karanténou a následně se seznamovala s ostatními členy lachtaní rodiny. Daisy, rodačku z Jyllands, spatří poprvé návštěvníci naživo právě tuto sobotu. Už od 9 hodin ráno bude venkovního expozičního bazénu. 
Hlavním sobotním programem pak bude v podvečer oslava Diwali. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších indických svátků, který symbolizuje spirituální vítězství světla nad temnotou, dobra nad zlem a naděje nad zoufalstvím. Dle hinduistické legendy obyvatelé hlavního města Ayodhya rozsvítili podél cest hliněné lampy, aby Ráma našel cestu za tmy při návratu z vyhnanství trvajícího 14 let. Diwali neslaví pouze hinduisté, ale také sikhové a džinisté. Lampionový průvod vyrazí v 18 hodin od hlavního vchodu směrem k nasvícenému Údolí slonů až k ašrámu, vyzdobenému lampiony a mandalou. Průvod zakončí kouzelná ohnivá show u restaurace Gulab. Pro zájemce bude následně připravena návštěva Pavilonu slonů. Návštěvníci, kteří přijdou do zoologické zahrady v Tróji s vlastním lampionem k hlavnímu vchodu, bude od 17 hodin vstup za jednu korunu.

Zdroj: Šárka Jansová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zvířata  

 » Kraje  » Praha