Pozvánka na víkend - Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Pozvánka na víkend

zdroj: Zoo Praha

Praha | Závěrem tohoto týdne chystá Zoo Praha pro návštěvníky zajímavý a bohatý program. Návštěvníci se kromě běžných expozic mohou těšit na velké mravence, orangutany i výstavu fotografií. V pátek 19. srpna...

 

se na své čestné místo do zatáčky nad hlavním vchodem vrátí nestárnoucí nadrozměrné modely mravenců, které patří k charakteristickým obyvatelům Zoo Praha a návštěvníci si mohou poslechnout, jak probíhala jejich rekonstrukce a rozšířit si své znalosti o sociálním hmyzu. 
V sobotu 20. srpna pak v zahradě oslaví Mezinárodní den orangutanů, kteří v současnosti patří k nejohroženějším živočichům světa. Přímo ze Zoo Praha mohou návštěvníci poslat těmto lesním mužům originální fotopřání, které zoo umístí na mezinárodní facebookovou stránku. Společně se díky tomu zvýší povědomí o problematice spojené s užíváním palmového oleje, na které orangutani doplácejí. V neděli 21. srpna pak proběhne vernisáž fotografa Václava Šilhy, který zdokumentoval letošní unikátní zdvojený transport koní Převalského do Gobi B.

Zdroj: Šáka Jansová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zvířata  

 » Kraje  » Praha  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření