Zoo Ústí se pochlubí květnovými mláďaty - Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Zoo Ústí se pochlubí květnovými mláďaty

zdroj: Zoo Ústí n. L.

Ústí nad Labem | Druhý květnový týden přišla na svět v ústecké zoo mláďata hned tří zvířecích druhů.
„V pondělí 9. května se vyklubala dvě mláďata bazilišků zelených, druhý den, v úterý 10. května, přibyla ještě...

 

další dvě,“ informuje mluvčí zoo Věra Vrabcová. „V úterý se také vylíhla dvě mláďata užovky tenkoocasé a ve čtvrtek ráno přišlo na svět mládě lamy alpaka, v letošním roce již druhé. Mláďata tohoto druhu se vyznačují velkou barevnou variabilitou, v polovině dubna se narodil černobílý sameček, tentokrát je to světle hnědá samička. Návštěvníci je uvidí ve společném výběhu s velbloudy dvouhrbými v horní části zoo,“ dodává.
Přírůstky u terarijních zvířat však návštěvníci neuvidí, v pavilonu exotária však mohou sledovat jejich rodiče. Užovky tenkoocasé najdou v prvním patře pavilonu, jedná se o hady obývající jeskynní systémy, kteří jsou aktivní v noci, ale v zoo je jejich rytmus otočen.  Bazilišci zelení obývají společnou expozici s želvami uhlířskými v přízemí pavilonu, jednoho samce a tři samice musí návštěvníci pozorovat spíše ve vegetaci v horní části expozice. „Čtyři mláďata bazilišků se vylíhla z vajec umístěných v líhni po dvouměsíční inkubaci, užovkám to trvalo ještě o tři týdny déle,“ popisuje chovatel František Šubík.
„Mláďata jsou z líhně přemístěna do malých terárií v zázemí pavilonu exotária. Bazilišci měří v těle cca 4-5 cm, ale s dlouhým tenkým ocáskem je jejich celková délka větší téměř 3x. Vzhledem k tomu, že se jedná o hmyzožravé ještěry, dostávají octomilky a drobné cvrčky, tedy potravu úměrnou jejich velikosti. Rodiče dostávají velké cvrčky nebo sarančata,“ vysvětluje chovatel. „Mláďata užovek dostávají první krmení po svléknutí, jejich potravou jsou zhruba týdenní myšata,“ dodává.

Zdroj: Zoo Ústí n. L.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » Zvířata  

 » Kraje  » Ústecký