Turisté v Austrálii se stali svědkem zápasu krokodýla a žraloka - Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Turisté v Austrálii se stali svědkem zápasu krokodýla a žraloka

zdroj: dailymail.co.uk

Sydney | Mimořádné divadlo mohli pozorovat turisté v severní Austrálii, před jejichž očima se odehrál souboj obřího slanovodního krokodýla se žralokem bělavým. Vítězem se patrně stal krokodýl, informovala...

 

agentura AFP.
    Hlavním protagonistou souboje se stal 5,5 metru dlouhý krokodýl, jemuž je podle místních obyvatel zhruba 80 let a říkají mu Brutus. Tento krokodýlí kmet je snadno k poznání podle chybějící přední nohy, kterou mu podle některých ukousl právě žralok, podle jiných pak další velký krokodýl.
    Andrew Paice byl s partnerkou a sedmiletou dcerou na lodní výpravě na řece Adelaide, když společně s průvodcem zahlédli ve vodě něco nezvyklého. Objevila se tam ploutev, ale namísto běžnějšího druhu ryby se z ní vyklubal žralok. A pak už se před jejich očima odehrál souboj, který by nezahanbil ani filmy Čelisti či Aligátor.
    Boj skončil ve chvíli, kdy se krokodýlovi podařilo se žralokem v čelistech vylézt na břeh. Žralok v té době ještě žil, uvedl Paice, proto není možné s jistotou říct, že skutečně posloužil jako příští oběd krokodýla. "Možná mu přece jen unikl. Možná ho sežral - to nevíme, protože to jsme už neviděli," dodal.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » Zvířata