Auto
Škoda představuje své další SUV. Tohle je nový Kamiq!
Mladá Boleslav I Své třetí “malé” SUV představuje Škoda Auto. Jde o model s názvem Kamiq. Zatímco v Číně se už několik měsíců prodává, v Evropě si na premiéru musíme počkat na příští týden, kde bude vozidlo předvedeno na ženevském autosalonu.
Svou velikostí jde o nástupce modelu Škoda Yeti, který automobilka přestala vyrábět před dvěma lety. Škoda Auto tento model bude nabízet pouze s pohonem předních kol. Nové jsou tak například dvoudílné přední světlomety se světly pro denní svícení umístěnými nahoře.
„Kamiq zajímavě kombinuje vysokou pozici sedadel, typickou pro vozy SUV, s dobrým výhledem z vozu, dynamické jízdní vlastnosti, emocionální design, vysokou úroveň bezpečnosti a nejmodernější možnosti konektivity,“ řekl předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier.
Městské SUV využívá modulární platformu MQB. Označení Kamiq je z jazyka Inuitů obývajících sever Kanady a Grónsko.
„Při rozšíření nabídky vozů SUV nesázíme pouze na jednotný designový jazyk. Jednotnost jmen obsahujících písmena K a Q také zdůrazňuje pocit sounáležitosti. Díky tomu si vůz s ničím nespletete. Slovo Kamiq znamená v jazyce Inuitů něco, co je zcela přirozené a má svůj vlastní charakter. To k tomuto vozu skvěle sedí,“ popsal Alain Favey, člen představenstva společnosti Škoda Auto zodpovědný za oblast prodeje a marketingu.
Škoda bude nový model nabízet se čtyřmi různými motory: dvěma benzínovými (1 ,0 TSI (85 kW/115k), 1,5 TSI (110 kW/150 k), naftovým 1,6 TDI (85 kW/115 k) a na zemní plyn G-TEC: 1,0 TSI (66 kW/ 90 k).
Kamiq má pomoci automobilce oslovit nové, mladší zákazníky, kteří mají rádi moderní život a dobrodružství. Jako první škodovka je Kamiq vybaven předními a zadními dynamickými směrovými světly. Po aktivaci blinkru se jednotlivé diody rozsvěcí po sobě směrem od vnitřní po vnější.
Nový Kamiq je podle o dva centimetry delší (4,24 metru) a stejně široký (1,79 metru) než známý Yeti. V základní verzi má i shodnou velikost kufru: 400 litrů.
Jaká bude cena vozu, automobilka neuvedla. Lze předpokládat, že v základní verzi to bude kdesi okolo 400 tisíc korun.
Zdroj: Metropol /foto: Škoda Auto
Kamiq nahradí známou Škoda Yeti |
Tradiční "škodovkářský" interiér |
Škoda Kamiq bude o maličko větší než Yeti |
Tématické zařazení:
» Auto
Souhlasíte s přijetím eura?
34.1% |
||
| ||
28.7% |
||
| ||
19.5% |
||
| ||
17.7% |
||
|
Politika
-
Nad sídlem Senátu opět vlaje historická vlajka Běloruska
- Kontrolní běh Libereckým krajem a Trojzemím: Edvard Kožušník podá zprávu o stavu a kondici regionu
- Veřejné slyšení v Senátu: Pro zdravou společnost je zásadní dlouhodobá podpora sportu
- Kancelář Senátu a NÚKIB posilují spolupráci v oblasti kybernetické a informační bezpečnosti
- Senátoři schválili 87 nominací na státní vyznamenání
- Více z rubriky politika
CINEMA CFW
-
Czech Fashion Week o víkendu poprvé zavítá do Mariánských Lázní
- Mitsubishi Motors ČR se stává oficiálním partnerem módní show Czech Fashion Week 2025
- Simona Krainová: Chci zůstat v kondici, zdravá a fit
- Modelka Asya Sun: Jsem vděčná za krásné zážitky
- Czech Fashion Week míří na letiště i na výstaviště EXPO Praha
- Více z rubriky cinema cfw
Zajímavosti
-
Mladí dobrovolníci se opět zapojí do revitalizace rašelinišť a mokřadů v NP Šumava
- Putovní projekt představí špičkové vědce a mladé talenty
- Pozvánka na Dámský den ve vojenském muzeu
- Benefice pro postižená dvojčata v České Lípě bude ve středu 20. srpna
- Samson opustil Budějovice po 300 letech, v zimě zase se vrátí
- Více z rubriky zajímavosti
Krimi
-
V Ústeckém kraji policie otevřela první Pol Point. Kromě ochrany obětí má i uvolnit policisty
- NOVÉ OZNAČENÍ VELITELE POHOTOVOSTNÍCH JEDNOTEK MĚSTSKÉ POLICIE ZLEPŠÍ KOORDINACI HLÍDEK V TERÉNU
- Kde oslavit konec války? Například v rozkvetlé botanické zahradě
- Na fakultě trénovaly složky IZS zásah proti útočníkovi
- Prodejci zbraní musí povinně hlásit podezřelé nákupy
- Více z rubriky krimi