Autosalon na Zahradě Čech byl rekordní - Auto - Český Metropol

Auto

Autosalon na Zahradě Čech byl rekordní

foto archiv

Litoměřice | Oblíbené značky automobilů, motocyklů i nákladních vozů přivedl na litoměřické výstaviště tradiční Autosalon na Zahradě Čech, který probíhal o víkendu. Mimo to si mohli návštěvníci prohlédnout, ozkoušet i zakoupit skútry, tříkolky, elektrokola, traktory, zdravotní pomůcky i nakládací techniku. Připravena byla řada exhibicí, roadshow, soutěží i bohatý kulturní program.

 

Třídenní výstavu zaměřenou na motorismus si nenechalo ujít 16.500 návštěvníků. „Oproti předešlému roku jsme zaznamenali opět nárůst v návštěvnosti. Spokojenost byla jak na straně vystavovatelů, tak návštěvníků, kteří si mohli na jednom místě prohlédnout na 24 motoznaček. Představen a otestován byl v rámci unikátní roadshow Volkswagen T-Roc. Návštěvníci se mohli například svézt také vlajkovou lodí celé značky Ford modelem Mustang,“ uvedla obchodní, marketingová a provozní ředitelka Michaela Mokrá.

Výstavní expozice Zahrady Čech byly i o Autosalon uzpůsobeny významnému výročí 100 let od založení ČSR, které se ve spolupráci s Ústeckým krajem slaví také na litoměřickém výstavišti. K vidění byly historické automobily, motocykly, nákladní vozy, zemědělská i hasičská technika. Hlavní část expozice pak tvořil automobil prezidenta T. G. Masaryka Praga Grand 850 i s napodobenou květinovou výzdobou, která vozidlo zdobila při příjezdu prezidenta do Československa. Nechyběl ani historický doprovodný program. Posezení u fontány a baru Zahrady Čech zpříjemnila houslistka, v sobotu oživila historickou expozici dobová hudba Holba, v neděli zase stepaři.

V sobotu se v rámci Autosalonu konal již 35. Mezinárodní sraz veteránů, který jako tradičně pořádá VCC Velemín. Nedělní program doladil sraz upravených vozů Tempo chill vol. 3, kterého se zúčastnilo na 50 vozidel.

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Auto