Südsteiermark Classic: Vozy ŠKODA na prémiové veteránské rallye - Auto - Český Metropol

Auto

Südsteiermark Classic: Vozy ŠKODA na prémiové veteránské rallye

foto archiv

Mladá Boleslav | Značka ŠKODA má na rakouském trhu velmi silnou pozici, nově ji podpoří i jako partner soutěže historických vozidel Südsteiermark Classic, která proběhne 27. - 28. dubna v jižním Štýrsku.

 

Do boje o setiny vteřin se letos zapojí vozy ŠKODA 440 SPARTAK a FELICIA, v zázemí bude možné obdivovat luxusní SUPERB 3000 OHV, aerodynamický POPULAR MONTE CARLO a zástupce aktuálních modelů. Rallye Südsteier Classic se pořádá od roku 2001, kromě půvabné jihoštýrské krajiny protkané vinohrady ji charakterizuje i početná divácká kulisa a velmi přátelská atmosféra.

Společnost ŠKODA AUTO se stala partnerem této prestižní soutěže – a zároveň aktivním účastníkem dění na trati i v zázemí. Tým ŠKODA Classic budou reprezentovat dvě posádky se zástupci produkce 50. a 60. let.

Soutěž odstartuje v pátek 27. dubna v 7:30 hodin v rakouském Gamlitzu, ze stejného místa se posádky následujícího dne vydají i do závěrečné etapy a v odpoledních hodinách soboty 28. dubna tu také projedou cílem. Klikaté silničky dovedou na 150 posádek historických automobilů do největší souvislé oblasti typických alpských pastvin, na Teichalm. Zároveň se odtud otevírá působivý výhled do východní části Štýrska.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Auto