Ostravan znovu potěší příznivce, 1. května retro expres zamíří z Prahy do Ostravy - Auto - Český Metropol

Auto

Ostravan znovu potěší příznivce, 1. května retro expres zamíří z Prahy do Ostravy

zdroj: ČD

Praha | Po loňské úspěšné podzimní jízdě, která připomněla 70 let od zahájení provozu Ostravanu, se na koleje znovu vrátí oblíbený dobový expres. Vyjede ve státní svátek, v pondělí 1. května, a v jeho čele se...

 

tentokrát objeví legendární elektrická lokomotiva E 499.085 „Bobina“.  
V soupravě budou řazeny vozy 1. a 2. třídy a jídelní vůz. Vlak vyjede v 6:26 z Prahy hlavního nádraží a do stanice Ostrava střed přijede v 10:05. Jízdenky jsou v prodeji od 7. dubna, a to ve všech pokladnách Českých drah. 
Jízdenka, kterou je možné zakoupit na konkrétní místo, stojí dospělého cestujícího ve 2. třídě 660 Kč, v 1. třídě 1 200 Kč. V ceně je zahrnuto zpáteční jízdné, catering, program na palubě vlaku a bohatý program včetně slev přímo v Ostravě. Během jízdy cestující ochutnají snídani, večeři a občerstvení ve stylu 70. a 80. let. V Ostravě můžou využít nabídku k návštěvě areálu Dolní oblasti Vítkovic, kde bude Den otevřených dveří, a cestující s jízdenkou z „Ostravanu“ získají 20% slevu na vstupenky.  Bude možné prohlédnout si provozy Vítkovic a svézt se po tamních vlečkách nebo navštívit ostravskou ZOO, druhou největší v České republice.
Podrobnosti o jízdě Ostravanu včetně nabídky programu v Ostravě a cateringu na palubě retro vlaku jsou k dispozici na webu.

Zdroj: ČD

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Doprava  

 » Auto  

 » Kraje  » Praha  

 » Kraje  » Moravskoslezský