Česká stopa v evropském autě roku 2017, Peugeotu 3008 - Auto - Český Metropol

Auto

Česká stopa v evropském autě roku 2017, Peugeotu 3008

zdroj: Martin Jonáš

Teplice/Chudeřice | Největší evropský závod na výrobu autoskel, chudeřická AGC Automotive Czech dodává skla také do nového evropského Auta roku 2017. Tím se v březnu na základě hlasování odborných novinářů...

 

stal Peugeot 3008. Menší SUV, které uspělo v konkurenci 30 nominovaných, má z chudeřické sklárny skla v předních a zadních dveřích a také malé boční sklo. Automobilka Peugeot plánuje, že ročně vyjede z linek se skly z AGC Automotive Czech na 140.000 těchto automobilů.
 
Generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý: „Být dodavatelem pro vozidlo, které 58 novinářů z celé Evropy zvolilo jako to nejlepší, nás samozřejmě těší. Naši radost násobí ještě skutečnost, že ve finále se Peugeot 3008 utkal s automobilem Alfa Romeo Giulia, pro které vyrábíme zadní skla. Výrobky z Chudeřic mají ta nejlepší auta, což je skvělá zpráva.“ 
 
AGC Automotive Czech dodává do SUV od Peugeotu skla do předních a zadních dveří. Všechny uvedené typy skel vyrobí chudeřická sklárna ročně pro 140.000 vozů Peugeot 3008. Pro stejnou automobilku dodává AGC Automotive Czech také přední skla například do crossoveru Peugeot 6008. Autoskla z Chudeřic míří také do modelů Peugeot vyráběných v kolínské automobilce TPCA. 
 
Kromě Peugeotu dodává chudeřická sklárna autoskla pro celou řadu dalších předních automobilek. Podle statistik je z Chudeřic zasklené každé šesté evropské auto. „Dobré situaci na automobilovém trhu jdeme vstříc především investicemi do rozvoje technologií. Například vloni jsme kolem 50 milionů korun věnovali na nové postupy v oblasti enkapsulačních obstřiků skel a ohýbacích technologií bočních kalených skel,“ vysvětlil ještě Luděk Steklý. Letos firma investuje 200 milionů korun do výstavby nové výrobní haly. 
 
AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Zaměstnává na 2700 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. Do tří let se chce dvojka na trhu stát největším výrobcem autoskel v Evropě. 
 
Skupina AGC dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.

Zdroj: Martin Jonáš

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Auto  

 » Kraje  » Ústecký