Mostecký Autodrom nabízí dobíjení elektromobilů - Auto - Český Metropol

Auto

Mostecký Autodrom nabízí dobíjení elektromobilů

zdroj: ČEZ

Most | Novou veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily nabízí ode dneška obyvatelům a návštěvníkům severočeského Mostu místní Autodrom. Stanice umístěná v areálu motoristického závodiště je vybavená...

 

konektorem se standardem Mennekes s parametry dobíjení 32 A / 400 V i běžnou „domácí“ zásuvkou s parametry 16 A / 230 V. Zatímco řidiči tráví čas nákupy, návštěvou automobilových závodů nebo procházkou po městě, jejich elektromobily tady získávají energii pro další cestu. Informovala o tom Soňa Holingerová,
mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy.
Díky projektu Elektromobilita ČEZ si tak lze ve městě pod Krušnými horami dobít elektromobily všech typů a značek. Jde o celkově 59. dobíjecí stanici projektu Elektromobilita ČEZ instalovanou v České republice http://www.elektromobilita.cz/cs/mapa-dobijecich-stanic.html.
„Umístění dobíjecí stanice v areálu Autodromu Most je plně v souladu s naší koncepcí instalovat stanice tzv. normálního dobíjení v blízkosti center zábavy a obchodu. Potenciál elektromobilů stále stoupá a dostatečná infrastruktura pro jejich další rozvoj je v současnosti prioritou. Majitelé elektromobilů mohou v Mostě dobu potřebnou k dobíjení využít k návštěvě závodů, blízkých obchodů nebo třeba k prohlídce nejznámější místní památky - kostela Nanebevzetí Panny Marie unikátně přesunutého ze starého Mostu,“ vysvětluje Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ.
V Ústeckém kraji dnes funguje 9 veřejných dobíjecích stanic Elektromobility ČEZ:  jedna rychlodobíjecí a 8 klasických. Kromě Mostu jsou „dobíječky“ k dispozici ještě v Ústí nad Labem, Chomutově, Kadani, Hrušovanech, Ledvicích, Teplicích a Trmicích. Další stanice jsou připravovány. V kraji také jezdí několik elektromobilů v barvách projektu Elektromobilita ČEZ. Využívá je například Krajský úřad Ústeckého kraje a příspěvková organizace Domov pro osoby se zdravotním postižením. Jeden elektromobil slouží také městu Chomutov. 
V České republice je v současnosti registrováno zhruba tisíc elektromobilů, z nichž asi čtyřicet patří do vozového parku projektu Elektromobilita ČEZ. Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy i v České republice se stávají běžnou součástí zejména městského provozu. To se promítá do všech oblastí týkajících se prodeje a servisu elektromobilů. 
Autodrom Most leží v blízkosti silnice E442 a nabízí aktivity v oblasti motorsportu, bezpečnosti a také rodinné a firemní eventy. Areál nabízí svým návštěvníkům také malým závodním okruhem, který je součástí výcvikového areálu polygon. Ten je k dispozici pro kurzy bezpečné i sportovní jízdy. Areál je vybaven i nově upravenou offroadovou tratí.

Zdroj: ČEZ

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký  

 » Auto