Počet elektrických aut se loni zdvojnásobil na více než 400.000 - Auto - Český Metropol

Auto

Počet elektrických aut se loni zdvojnásobil na více než 400.000

zdroj: archiv Metropolu

Ulm (Německo) | Počet elektrických osobních aut se loni po celém světě více než zdvojnásobil na více než 400.000. Vyplývá to ze studie, kterou zveřejnilo Centrum pro výzkum solární a vodíkové energie v...

 

Bádensku-Württembersku (ZSW). Největší poptávka po elektrických vozech je v USA, Japonsku a Číně.
    Vědci ve výzkumu vycházeli z globálních údajů o registraci elektrických vozů. Další příčky podle počtu elektrických vozů patří evropským zemím, a to Francii, Nizozemsku, Norsku a Německu.
    Největší zájem o elektrické vozy je v zemích, které mají programy na podporu prodeje těchto aut. Mezi největší automobilky patří firmy z Japonska a Spojených států. Baterie do elektrických vozů pocházejí hlavně z Asie. Mezi největší prodejce elektrických vozů patří japonský Nissan, americká General Motors a japonská Toyota.
    Prodej elektrických vozů v posledních třech letech prudce roste, podle ZSW až o 100 procent ročně. Na počátku roku 2012 jezdilo na silnicích po celém světě asi 100.000 elektrických aut. O rok později 200.000 a na počátku letošního roku již 405.000 vozů. Pokud zůstane růst na stejné úrovni, bude na počátku roku 2016 na ulicích jezdit už více než jeden milion elektromobilů.
    Nejvíc elektrických vozů jezdí ve Spojených státech, a to 174.000. Následuje Japonsko s 68.000 vozy a Čína s 45.000 vozy.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » Auto  

 » Doprava  

 » Více  » Ekologie