Každý desátý Francouz usne nejméně jednou ročně za volantem - Auto - Český Metropol

Auto

Každý desátý Francouz usne nejméně jednou ročně za volantem

zdroj: archiv Metropolu

Paříž | Deset procent francouzských řidičů nejméně jednou ročně podle nové ankety usne za volantem při cestě mezi domovem a prací. Většinou se naštěstí probudí dříve, než dojde k nějaké nehodě, ale stejně je...

 

to zneklidňující. Uvedl to web deníku Le Parisien.
    Příčinou usínání za volantem je nedostatek spánku. Tento problém se týká nejvíce řidičů a řidiček ve věku od 18 do 24 let, kteří chodí často pozdě spát, i když musejí ráno brzy vstávat. Vyplývá z průzkumu, který provedla agentura Opinionway před pátečním mezinárodním dnem spánku.
    Na 36 procent Francouzů spí méně než šest hodin denně. "To je mnohem méně, než doporučovaná délka spánku k tomu, aby se člověku nezhoršovalo zdraví," řekl webu předseda francouzského Národního ústavu pro spánek a bdělost (InSV) Damien Léger.
    Ke spaní využívá cestu do práce a z práce 39 procent uživatelů městské hromadné dopravy. Těch je ovšem ve Francii jen deset procent. Naprostá většina Francouzů, 77 procent, jezdí do práce a zpět autem. Osm procent lidí chodí pěšky a pět procent dojíždí na kole. Situace je jiná jen v departementu Ile-de-France kolem Paříže, v němž využívá městkou hromadnou dopravu 50 procent pracujících.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Auto  

 » Doprava  

 » Zajímavosti