Vrtulníková show v H. Králové ukáže moderní i historické stroje - Technika - Český Metropol

Technika

Vrtulníková show v H. Králové ukáže moderní i historické stroje

zdroj: alendariumregina.cz

Hradec Králové | Na přehlídce European Helicopter Show, která se uskuteční od 9. do 11. května na letišti v Hradci Králové, budou k vidění nejnovější typy vrtulníků i historické stroje. Na akci přiletí stovka vrtulníků,...

 

virníků a letadel, která se představí i při letových ukázkách. Novinářům to dnes řekl místopředseda představenstva pořádající společnosti DSA Daniel Tuček.
    V předchozích ročnících se akce konala pod názvem Helicopter show letos pořadařelé název změnili. "Novým názvem jsme chtěli vyjádřit, že se jedná o celoevropskou výstavu, která má ambice stát se jednou z největších vrtulníkových výstav na celém světě," řekl Tuček. Například v roce 2007 sledovalo letecký den na 25.000 návštěvníků, letos organizátoři doufají, že by mohlo dorazit až 50.000 návštěvníků.
    Na hradeckém letišti se představí přes pět desítek vystavovatelů, například výrobců vrtulníků a další letecké techniky. Na čtvrtek a v pátek jsou připravené odborné semináře, například leteckých záchranářů z alpských oblastí. V sobotu se uskuteční letecký den. "Kromě letadel se předvedou nejrůznější typy vrtulníků, od bojových strojů Cobra, speciály záchranářů či historické stroje, například jediný ryze český vrtulník HC 102, který přivezou z kbelského muzea," řekl Tuček. Více informací je možné najít na www.eurohelishow.com.
    O pořádající společnosti DSA se v posledních dnech hovoří v souvislosti s kauzou letecké záchranky, kterou DSA a firma Alfa Helicopter provozují od roku 2009. Policie kvůli údajně nevýhodné smlouvě na provoz záchranky obvinila exministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS). DSA již dříve uvedla, že nesouhlasí s tvrzením, že její služby jsou dvojnásobně dražší, než kdyby záchrannou službu provozovaly státní subjekty. Firma proto podá trestní oznámení a žalobu, do dvou týdnů chce upřesnit, na koho. Tuček dnes celou kauzu nekomentoval. 

 

zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » Technika  » Technika